Open Procurement Albania

Blerje rroba pune

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SHA Ujėsjellės Kanalizime Vlorė
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Vlorė
Objekti i Tenderit Blerje rroba pune
Nr. Reference  REF-11777-05-09-2017
Vlera / Fondi Limit 1 619 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 10-05-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 22-05-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 22-05-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues Atlantik 3 Shpk
Blerina Kapedani
Ferit Myftari
Moena al 66 Shpk
Muca Shpk
Trinity trade company Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BLERINA KAPEDANI  
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 384 540,00
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1661448
  Data e lidhjes sė kontratės 04-12-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 10 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur Ankesa
  Ne date 30.05.2017 pranė Autoritetit Kontraktor u depozitua formulari ankesės se operatorit ekonomik Ferit Myftari me nr.272 prot dt.30.05.2017. Komisioni i Shqyrtimit te Ankesave me ane te shkresės nr.616 prot dt.31.05.2017 vendosi : Mospranimin e ankimit te Operatorit Eknomik Ferit Myftari.
  Ne datėn 19.07.2017 nėpėrmjet shkresės nr.439 prot dt.17.07.2017, Autoritetit Kontraktor iu komunikua vendimi nr.526/1 prot i Komisionit te Prokurimit Publik i cili vendosi : Te mos pranoje ankesėn e operatorit ekonomik ankimues ‘Ferit Myftari’ pėr procedurėn.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Muca Shpk
  Nuk ka paraqitur oferte ekonomike.
  2. Atlantik 3 Shpk
  Operatori ekonomik nuk ka mundur dot te vėrtetojė piken 1, piken 3, piken 4 te kapacitetit teknik.
  3. Ferit Myftaraj
  Nuk ka mundur dot te vėrtetojė piken 2 te kapacitetit teknik.
  4. Moena Al 66 Shpk
  Mungese dokumentacioni.
  5. Trinity trade company
  Nuk ka mundur dot te vėrtetojė piken 3 te kapacitetit teknik.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.42 - DT.23-10-2017
  Lidhja e Kontratės NR.49 - DT.11-12-2017
  Apelime dhe Vendime tė KPP

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data