Open Procurement Albania

Shėrbim Vijėzimi dhe Vendosje Tabelash pėr Parkimin me Pagesė, Kontratė, Taksitė dhe Rezidentin

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Tirana Parking
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Shėrbim Vijėzimi dhe Vendosje Tabelash pėr Parkimin me Pagesė, Kontratė, Taksitė dhe Rezidentin
Nr. Reference REF-26872-09-18-2017
Vlera / Fondi Limit 15 202 017,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 19-09-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 11-10-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 11-10-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues I.D.K-Konstruksion SHPK
KOMETA 2012 SHPK & ELIRA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • IDK – Konstruksion
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 14 972 785,00
  Data e shpalljes sė fituesit 20-11-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 17967342
  Data e lidhjes sė kontratės 01-12-2017
  Kohėzgjatja e kontratės Deri me 31-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ankesa ka pasur.
  Pranė autoritetit kontraktor mė datėn 31.10.2017 ka paraqitur ankese me nr.Prot.1345 prot, dt.01.11.2017, operatori ekonomik “KOMETA 2012” sh.p.k. Autoriteti Kontraktor me shkresėn Nr.1345/3 dt.06.11.2017 i ka kthyer pėrgjigje formularit tė Ankesės sė operatorit ekonomik “KOMETA 2102” sh.p.k.
  Eshtė s’kualifikuar operatori ekonomikė pėr arsyet e mėposhtme:
  1. Bashkimi i Operatorėve ekonomikė “KOMETA 2012” sh.p.k & “ELIRA” sh.p.k
  Nuk plotėson pikėn 2, Kriteret e Pėrgjithshme tė Pranimit/Kualifikimit, Shtojca 10 e DST-sė.
  Nuk plotėson pikėn 2.3.6, 2.3.7 Kapaciteti Teknik, Kriteret e Veēanta te Kualifikimit, Shtojca 10 e DST-sė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.47 - DT.30-11-2017
  Lidhja e Kontratės NR.49 - DT.11-12-2017

  Shėrbim Vijėzimi dhe Vendosje Tabelash pėr Parkimin me Pagesė, Kontratė, Taksitė dhe Rezidentin

  Institucioni Prokurues Tirana Parking
  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
  Objekti i Tenderit Shėrbim Vijėzimi dhe Vendosje Tabelash pėr Parkimin me Pagesė, Kontratė, Taksitė dhe Rezidentin
  Nr. Reference REF-23493-08-08-2017
  Vlera / Fondi Limit 15 202 017,00
  Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 09-08-2017
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 31-08-2017
  Data e mbajtjes sė tenderit 31-08-2017
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Deri me 31-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Arsyeja e anullimi ėshtė pėr shkak se se asnjė nga ofertat e paraqitura nuk pėrputhet me kriteret e pėrcaktuara nė dokumentat e tenderit.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit NR.38 - DT.25-09-2017

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data