Open Procurement Albania

Sistemim i pėrroit tė hapur nė Rr.”Dashamir Fagu”.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Sistemim i pėrroit tė hapur nė Rr.”Dashamir Fagu”.
Nr. Reference REF-31716-10-30-2017
Vlera / Fondi Limit 9 524 569,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 31-10-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 09-11-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 09-11-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues AVDULI SHPK
ELIRA SHPK
SHENDELLI SHPK
Ndertimi SHPK & Ndregjoni SHPK
BAHAS SHPK
EDICOM SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EDICOM
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 9 239 467,00
  Data e shpalljes sė fituesit 21-12-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 11087360
  Data e lidhjes sė kontratės 12-01-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 30 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Tė skualifikuar:
  1. “AVDULI” SHPK
  Nuk ploteson kriterin e vendosur kriterin e vendosur ne piken 2.3.10 tė DST-sė.
  2. “ELIRA” SHPK
  Ka mangėsi nė dokumentacionin e kėrkuar nė Dokumentat e Tenderit nė pėrputhje me Kriteret e Pėrgjithshme dhe tė Veēanta tė Pranimit/Kualifikimit.
  3. SHENDELLI SHPK
  Nuk ploteson kriterin e vendosur kriterin e vendosur ne piken 2.2.2 tė DST-sė.
  4. Ndertimi Shpk & Ndregjoni Shpk
  Nuk ploteson kriterin e vendosur kriterin e vendosur ne piken 2.3.5 tė DST-sė.
  5. BAHAS SHPK
  - Nuk ploteson kriterin e vendosur ne piken 2.1.1 tė DST-sė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.51 - DT.26-12-2017
  Lidhja e Kontratės NR.3 - DT.22-01-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data