Open Procurement Albania

Blerje karburanti

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Shkoder
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Shkodėr
Objekti i Tenderit Blerje karburanti
Nr. Reference REF-34094-11-14-2017
Vlera / Fondi Limit 5 293 929,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-11-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 27-11-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 27-11-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues KASTRATI SHPK & KASTRATI SHA
GEGA CENTER GKG SHPK
A&T SHA & SUN PETROLEUM
ARIFI SHPK
EROIL SHA & DAS OIL SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Kastrati Shpk - Kastrati Sha
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH Marzh fitimi per liter e shprehur ne perqindje: gazoil 16 % dhe benzine 17 %
  Data e shpalljes sė fituesit 19-12-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 6352715
  Data e lidhjes sė kontratės 17-01-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  1. GEGA CENTER GKG SHPK
  Nuk ploteson kritret kualifkuese te percaketuara ne DST.
  2. Bashkimi shoqerive "A&T" L32320008H & “SUN PETROLEUM" L32112012M
  Nuk ka paraqitur oferte ekonomike per benzinen.
  3. Shoqeria “ARIFI” J66703087O
  Vertetimi i administrates tatimore, date 24.11.2017, paraqet detyrime ne Shumen 500.000 leke, ne kundershtim me kritern e pergjithshem kualifikues.
  4. Bashkimi shoqerive “EROIL” L32230076S & “DAS OIL” L52230020G
  Flete analiza e lėshuar nga ISHTI eshte vetem per Gazoil , ndersa per benzinen nuk ka flete analize.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.51 - DT.26-12-2017
  Lidhja e Kontratės NR.3 - DT.22-01-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data