Open Procurement Albania

Sistemim asfaltim dhe kthimi nė gjendjen fillestare tė segmenteve rrugore pas ndėrhyrjes nė rrjetin e Ujėsjellėsit dhe Kanalizimeve ne Qytetin e Tiranes pėr vitin 2017

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Sistemim asfaltim dhe kthimi nė gjendjen fillestare tė segmenteve rrugore pas ndėrhyrjes nė rrjetin e Ujėsjellėsit dhe Kanalizimeve ne Qytetin e Tiranes pėr vitin 2017
Nr. Reference REF-34675-11-17-2017
Vlera / Fondi Limit 15 073 326,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 20-11-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 12-12-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 12-12-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues KACDEDJA SHPK
SIRETA 2F SHPK & ARTYKA II SHPK
FUSHA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FUSHA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 14,727,930
  Data e shpalljes sė fituesit 17-01-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 17673516
  Data e lidhjes sė kontratės 27-01-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 1 vit
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Tė skualifikuar:
  1. Operatori ekonomik “KACDEDJA” sh.p.k me nr. NIPT-i K51712017A
  Nuk plotėson kriterin e vendosur nė pikėn 2.3.9 tė DST. Nuk plotėson kriterin e vendosur nė pikėn 2.3.8 tė DST.
  2. Bashkimi i operatorėve ekonomik “SIRETA 2F & ARTYKA II” sh.p.k
  Oferta ėshtė dorėzuar nga njė bashkim operatorėsh ekonomik, dhe nuk ėshtė shoqėruar me dokumentat e mėposhtėme: a. Marrėveshja e noterizuar sipas sė cilės bashkimi i operatorėve ekonomikė ėshtė krijuar zyrtarisht; b. Prokura e posaēme.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.3 - DT.22-01-2018
  Lidhja e Kontratės NR.5 - DT.05-02-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data