Open Procurement Albania

Blerje instalim elektropompa dhe panele elektrike

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Shkoder
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Shkodėr
Objekti i Tenderit Blerje instalim elektropompa dhe panele elektrike
Nr. Reference REF-37468-12-11-2017
Vlera / Fondi Limit 3 697 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 12-12-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 22-12-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 22-12-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues ILVA ELEKTRIK SHPK
AMU SHPK & NDREGJONI SHPK
NOVAMAT SHPK
Ra-Mi Kompani SHPK
VASAA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ILVA ELEKTRIK SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 420 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 31-01-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 4104000
  Data e lidhjes sė kontratės 05-02-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 30 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Eshte ankuar shoqeria ofertuese “Ra-Mi Kompani” me date 03.01.2018, duke pretenduar skualifikim te padrejte. UKSH pasi shyrtoj ankesen, pranoj pretendimin e ankimuesit ne lidhje me mungesen e xhiros vjetore per vitet 2014, 2015, pasi kjo shoqeri nuk ka ekzistuar ne ate kohe, nderkohe te mos pranoj ankesen ne lidhje me mungesen e skemave te paneleve elektrik, duke vendosur perfundimisht mos pranimin e ankeses ne tersi.
  Jane skualifikuar:
  1. Shoqeria “AMU” sh.p.k & “NDREGJONI” sh.p.k NIPT K14229210F
  Per arsye si me poshte:
  a . - Vertetimi OSHEE nr. 2272 prot, date 28.11.2017, pasqyron detyrime te pashlyera.
  b. - Mungojne skemat e panleve elektrike.
  2. Shoqeria “NOVAMAT” sh.p.k NIPT K81615002O
  - Nuk ka paraqitur licensen profesionale te shoqerise.
  3. Shoqeria “Ra-Mi Kompani” sh.p.k NIPT L61327009F
  - Mungojne skemat e panleve elektrike.
  4. Shoqeria “VASAA” sh.p.k NIPT J62903470T
  - Mungojne skemat e panleve elektrike, ne kundershtim me kriterin kualifikues te DST-ve.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.5 - DT.05-02-2018
  Lidhja e Kontratės NR.6 - DT.12-02-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data