Open Procurement Albania

Rikonstruksione tė linjave tė brendshme tė rrjetit tė ujėsjellėsit tė Sh.a.UKC

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Cerrik
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Cėrrik
Objekti i Tenderit Rikonstruksione tė linjave tė brendshme tė rrjetit tė ujėsjellėsit tė Sh.a.UKC
Nr. Reference REF-38173-12-14-2017
Vlera / Fondi Limit 7 387 169,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-12-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-12-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 26-12-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Blerimi Shpk
Colombo Shpk
IMAG Shpk & BELADI Shpk
Viante Konstruksion Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BLERIMI SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 6 943 526,00
  Data e shpalljes sė fituesit 17-01-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 8332231
  Data e lidhjes sė kontratės 23-01-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 22 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm: 1. Colombo sh.p.k
  - Per arsyet e meposhtme:
  Operatori ekonomik nuk e ploteson kushtin per Kapaciteti teknik kontrata te ngjashme te se njejtes natyre.
  2. IMAG sh.p.k & BELADI sh.p.k IMAG sh.p.k & BELADI sh.p.k - Per arsyet e meposhtme: IMAG sh.p.k & BELADI sh.p.k - Per arsyet e meposhtme:
  Ne akt-marreveshjen ndermjet shoqerive percaktohet vetem perqindja e ndarjes se punimeve dhe jo ndarja sipas elementeve konkrete te punimeve.
  3. Viante Konstruksion sh.p.k
  - Per arsyet e meposhtme:
  Nuk ka paraqitur njė kopje tė Ekstraktit mbi historikun e subjektit tė lėshuar nga Qendra Kombėtare e Regjistrimit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.3 - DT.22-01-2018
  Lidhja e Kontratės NR.4 - DT.29-01-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data