Open Procurement Albania

Shtesė Kontrate: “Ruajtje dhe sigurimi fizik i objekteve tė UKE sha, me roje private pėr plotesim tė nevojave tė fillimit te vitit 2018, pėr periudhėn 01 Janar 2018 - 20 Shkurt 2018"

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Shtesė kontrate (shtesė vlere) pa pėrfunduar ende faza e parė e kontratės
 • Pėr ēdo kontratė ekziston njė mundėsi pėr shtesė kontrate me vlerė plus 20% e vlerės sė ofertės. Kjo shtesė duhet tė justifikohet me arsye tė bazuara tė njė vėshtirėsie pėr shkaqe mbi natyrore, ndryshime eksplicite tė kushteve tė tregut dhe indekseve tė ēmimeve etj.

Institucioni Prokurues SHA Ujėsjellės Kanalizime Elbasan
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Elbasan
Objekti i Tenderit Shtesė Kontrate: “Ruajtje dhe sigurimi fizik i objekteve tė UKE sha, me roje private pėr plotėsim tė nevojave tė fillimit tė vitit 2018, pėr periudhėn 01 Janar 2018 - 20 Shkurt 2018 (51 ditė) "
(Data e lidhjes se Kontrates fillestare: 18.04.2017; Numri i references se procedures: REF-70652-03-06-2017; Vlera totale pėrfundimtare e kontratės fillestare: 19230119.28 Leke me TVSH)
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 3 201 566,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Shtesė Kontrate
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata +Shtesė
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve
Data e mbajtjes sė tenderit
Nr. i Operatorėve Konkurues
Operatorė Konkurues KUMRIA 1 SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KUMRIA 1 SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 200 388,00
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3840465
  Data e lidhjes sė kontratės 26-12-2017
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės NR.52 - DT.29-12-2017

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data