Open Procurement Albania

Shėrbimi i sigurimit dhe i ruajtjes fizike tė objekteve tė shoqerisė UK Elbasan sha

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Elbasan
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Elbasan
Objekti i Tenderit Shėrbimi i sigurimit dhe i ruajtjes fizike tė objekteve tė shoqėrisė UK Elbasan sha, me roje fizike dhe sistem alarmi, pėr vitin 2018 - Marrėveshje Kuadėr - me njė operator ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė pėrcaktuara - me afat 12 muaj

Oferta e “UEVI-2015” shpk, me vleren e sherbimit pėr njesi (ne 1 dite) 70115.08 lekė pa tvsh ėshtė identifikuar si oferta e suksesshme.

Vlera totale pėrfundimtare e kontratės (e lidhur per periudhėn 01.01.2019-16.04.2019):
-Vlera pa tvsh e sherbimit te ruajtjes fizike per 1 njėsi (ditė) - 70.115,08 (shtatėdhjetė mijė e njėqind e pesėmbėdhjetė presje zero tetė) leke.
-Vlera e totale e kontrates pa tvsh: 7.432.198,48 (shtatė milion e katėrqind e tridhjetė e dy mijė e njėqind e nėntėdhjetė e tetė presje dyzet e tetė) lekė pa tvsh.
-Vlera totale e kontrates me tvsh: 8.918.638,18 (tetė milion e nėntėqind e tetėmbėdhjetė mijė e gjashtėqind e tridhjetė e tetė presje tetėmbėdhjetė) lekė me tvsh.( pėr 106 ditė).
Nr. Reference REF-43601-02-02-2018
Vlera / Fondi Limit 26 638 741,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 05-02-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 28-02-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 28-02-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues BAHITI-G Shpk & NAZERI 2000 Shpk
KUMRIA 1 Shpk
UEVI-2015 Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • UEVI-2015
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 26-03-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 8918638.18
  Data e lidhjes sė kontratės 31-12-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar 2 operator ekonomik:
  1. “BAHITI-G” shpk & “NAZERI 2000” shpk, eshte refuzuar sepse:
  Oferta e kėtij operatori ekonomik eshte paraqitur per shumen 69606.66 lekė. Kjo oferte ėshtė korrigjuar nga KVO dhe nga korrigjimi, vlera e sakte rezulton per shumen 69621.85 lekė me nje diference prej 15,19 leke me shume nga vlera e ofertes se paraqitur, ose oferta e paraqitur ka nje korrigjim prej 0.02% me e vogel nga vlera e ofertes ne fakt se rezultuar nga korrigjimi. Por shuma totale e korrigjimit aritmetikor eshte me e vogel se 2% e vleres se ofertes se paraqitur. Mė datė 13.03.2018, nga KVO-ja i ėshtė kėrkuar kėtij operatori ekonomik, tė pranojė vlerėn e ofertės sė korrigjuar. Mė datė 13.03.2018, ky operator ėshtė pėrgjigjur nė sistem: nuk jemi dakort dhe nuk pranojme korigjimin e ofertes. Sa mė sipėr, nė mbėshtetje tė VKM Nr.914, datė 29.12.2014 “Pėr miratimin e rregullave tė prokurimit publik”, neni 66, pika 4, oferta e operatorit ekonomik “BAHITI-G” shpk & “NAZERI 2000” shpk, refuzohet nga KVO. 2. Operatori ekonomik: “KUMRIA 1” shpk, eshte skualifikuar sepse:
  Ky operator ekonomik nuk provon se ka paguar taksat per automjetet nė pronėsi apo nė pėrdorim tė shoqėrisė. Kjo bie nė kundėrshtim me Dokumentat e Tenderit, Kriteret e Veēanta pėr Kualifikim, pika 2.4.6.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Qeverisja Vendore Elbasan REF-43601-02-02-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.02 - Dt.14-01-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data