Open Procurement Albania

Blerje Kimikate pėr UKT sha

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje Kimikate pėr UKT sha
Nr. Reference REF-43707-02-05-2018
Vlera / Fondi Limit 89 795 578,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 06-02-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 01-03-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 01-03-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues 2-MJ Shpk
T&M Chemical Distribution Shpk
2 AT Shpk
DIMEX Shpk
ATLANTIK-3 Shpk
W-CENTER Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • W.Center SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 83,928,750
  Data e shpalljes sė fituesit 22-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 9 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ėshtė paraqitur ankesė nga ana e OE “2 AT” Shpk me Nr. 8534 prot, mė datė 12.03.2018, tė cilės i ėshtė kthyer pėrgjigje nga ana e AK me anė tė shkresės me Nr. 8534/1prot, mė datė 12.03.2018, duke mos e pranuar ankesėn e paraqitur prej tij.
  Gjatė afatit kohor pėr ankimim nė KPP, ėshtė paraqitur ankesa nga ana e e OE “2 AT” Shpk. Komisioni i Prokurimit Publik me anė tė vendimit Nr. 334 datė 18.05.2018 vendosi: “Tė mos pranoj ankesėn e paraqitur nga Operatori Ekonomik “2 AT” Shpk.”
  Tė skualifikuar:
  1. Oferta e paraqitur nga Operatori ekonomik “2-MJ ” Shpk
  Nuk ka paraqitur nė sistemin elektronik ofertėn ekonomike dhe dokumentacionin e plotė ligjor e teknik tė kėrkuar nė Shtojcėn 9, tė dokumenteve tė tenderit pėr kėtė procedurė.
  2. Oferta e paraqitur nga Operatori ekonomik “T&MCHEMICALS” Shpk
  Nuk ka paraqitur nė sistemin elektronik ofertėn ekonomike dhe dokumentacionin e plotė ligjor e teknik tė kėrkuar nė Shtojcėn 9, tė dokumenteve tė tenderit pėr kėtė procedurė.
  3. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “2 AT” shpk
  Komisioni i vleresimit te ofertave pas shqyrtimit tė dokumentacionit tė paraqitur pėr pėrmbushjen e pikės 1 tė kritereve tė pėrgjithshme tė kualifikimit gjykon se nuk ka paraqitur dokumentacion sipas setit te DST qe APP ka publikuar.
  4.Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik DIMEX Shpk
  Vėrtetimi i Debisė i paraqitur nė sistemin elektronik nga Operatori ekonomik nuk vėrteton shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike pėr periudhėn mė tė fundit para hapjes sė ofertave qė tashmė ishte maturuar pėr proēedurėn e prokurimit konkretisht muajin Janar 2018.
  Nuk ka paraqitur pėr tė vėrtetuar pėrvojėn e suksesshme dėshmi pėr furnizimet e mėparshme, tė ngjashme me objektin e prokurimit.
  5. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “ATLANTIK-3" Shpk
  a. Nuk ka paraqitur dokumentacion pėr te permbushur kriterin 2.3.11 te kerkuar ne shtojcen 9; b. Nuk ka paraqitur asnjė mjet pėr te permbushur kriterin 2.3.12 te kerkuar ne shtojcen 9.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Apelime dhe Vendime tė KPP

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data