Open Procurement Albania

Blerje rakorderi HDPE 10 ATM tė ndryshme pėr nevojat e Shoqėrisė pėr vitin kalendarik 2018.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Lushnje
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Lushnje
Objekti i Tenderit Blerje rakorderi HDPE 10 ATM tė ndryshme pėr nevojat e Shoqėrisė pėr vitin kalendarik 2018.
Nr. Reference REF-46771-02-12-2018
Vlera / Fondi Limit 2 772 900,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 13-02-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-02-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 26-02-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues VIBTIS SHPK
COMFORT SHPK
FRUTIBEST SHPK
JORDIL SHA
MEGA-PLAST-2L SHPK
HIDRO-MENTORI SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MEGA-PLAST-2L
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2,387,150
  Data e shpalljes sė fituesit 22-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Deri me 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Vendim KPP 274/3/2018.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1.VIBTIS SHPK NIPT-it L02103503S
  Nuk ka paraqitur sigurimin e ofertes sipas shtojces nr 4 ne dst.
  2. COMFORT SHPK NIPT-it J61901194M
  a. Dokumentat ne gjuhe te huaj nuk jane te perkthyera ne gjuhen shqipe sipas kerkeses ne DST; b. Sigurimi i ofertes i korigjuar me shkrim dore; c. Deshmi per rezultatet e testimeve zyrtare dhe katallogu i teknik nuk eshte paraqitur sipas kerkeses per kualifikime te vecanta.
  3. FRUTIBEST SHPK NIPT-it K42701204T
  a. Mungon katalogu i produkteve; b. Mungon deshmia e rezultateve zyrtare.
  4. JORDIL SHA NIPT-it K13506401C
  a. Dokumentat te pa perkthyera ne gjuhen shqipe sic jane kerkuar ne DST; b. Katalogu i materialeve i pa perkthyer; c. Nuk ka paraqitur deshmi per rezultatet e testimeve zyrtare; d. Autorizimi i prodhuesit i noterizuar ne date 05/05/2016; e. Nuk ka paraqitur leter angazhimi nga prodhuesi.
  5.HIDRO-MENTORI SHPK NIPT-it L11703004N
  a. Dokumentat te pa perkthyera ne gjuhen shqipe sic jane kerkuar ne DST; b. Katalogu i materialeve i pa perkthyer.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Apelime dhe Vendime tė KPP

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data