Open Procurement Albania

Blerje Vegla Pune pėr Nevoja tė Shoqėrisė

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje Vegla Pune pėr Nevoja tė Shoqėrisė
Nr. Reference REF-51754-02-26-2018
Vlera / Fondi Limit 3 332 072,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 27-02-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 12-03-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 12-03-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 8
Operatorė Konkurues Ra-Mi Company Shpk
EURO-ALB Shpk
MEGA-PLAST 2L Shpk
Ervin LUZI
MENI Shpk
Trinity Trade Company Shpk
Ligus Shpk
Paera Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • LIGUS SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 969 950,00
  Data e shpalljes sė fituesit 04-04-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3563940
  Data e lidhjes sė kontratės 23-04-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 10 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Ra-Mi Company Shpk L61327009F
  Nuk ka arritur tė paraqesė formularėt e deklarimit tė pagesave pėr sigurimet shoqėrore dhe shendetesore. Operatori ekonomik nuk e ka pėrmbushur kerkesen e vendosur nga Autoriteti Kontraktor ne lidhje me makinerite ku kerkohen 1 mjet transporti me kapacitet mbajtes nga 3.5 ton deri nė 5 ton.
  2. Mega-Plast 2 L Shpk L56615701K
  Nuk e ka pėrmbushur kerkesen e vendosur nga Autoriteti Kontraktor ne lidhje me makinerite ku kerkohen 1 mjet transporti me kapacitet mbajtes nga 3.5 ton deri nė 5 ton.
  3. Ervin Luzi Shpk K71707007Q
  Operatori ekonomik nuk e ka pėrmbushur kerkesen e vendosur nga Autoriteti Kontraktor ne lidhje me makinerite ku kerkohen 1 mjet transporti me kapacitet mbajtes nga 3.5 ton deri nė 5 ton. Nuk ka paraqitur dokumentacion pėr te permbushur kriterin 2.6 te kerkuar ne shtojcen 8.
  4. Meni Shpk J61909018Ė
  Operatori ekonomik nuk e ka pėrmbushur kerkesen e vendosur nga Autoriteti Kontraktor ne lidhje me makinerite ku kerkohen 1 mjet transporti me kapacitet mbajtes nga 3.5 ton deri nė 5 ton. Nuk ka paraqitur xhiron e vitit 2017.
  5. Trinity Trade Company Shpk K8163006U
  Operatori ekonomik nuk e ka pėrmbushur kerkesen e vendosur nga Autoriteti Kontraktor ne lidhje me makinerite ku kerkohen 1 mjet transporti me kapacitet mbajtes nga 3.5 ton deri nė 5 ton. Nuk ka paraqitur xhiron e vitit 2017.
  6. Euro-Alb Shpk K66613407H
  Nuk ka paraqitur argumentimin e cmimit anomalisht tė ulėt.
  7. Paera Shpk L31505034R
  Nuk ka paraqitur dokumentacion pėr te permbushur kriterin 2.6 te kerkuar ne shtojcen 8.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.14 - DT.09-04-2018
  Lidhja e Kontratės NR.17 - DT.30-04-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data