Open Procurement Albania

Blerje pjesė ndėrrimi automjetesh

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje pjesė ndėrrimi automjetesh
Nr. Reference REF-51875-02-27-2018
Vlera / Fondi Limit 16 602 308,33
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 28-02-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 23-03-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 23-03-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Power Industries Shpk & Luar Bros Shpk
Serdado Shpk
Kadiu Sha
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Power Industries Shpk - Luar Bros Shpk
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 15 440 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 09-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 18528000
  Data e lidhjes sė kontratės 05-06-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 2 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ankesa ka pasur.
  Ėshtė paraqitur Formulari i Ankesės nga Operatori Ekonomik “Serdado” hyrė nė UKT sh.a me shkresėn Nr.11911 Prot. datė 23.04.2018.
  Komisioni i Shqyrtimit tė Ankesave pasi ka shqyrtuar ankesėn e operatorit ekonomik “Serdado ” Shpk , ka konkluduar sa mė poshtė:
  Nuk janė marrė parasysh pretendimet e ngritura nga Operatori Ekonomik i mėsipėrm.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. “Serdado” Shpk J67902524E
  Nuk ploteson kriteret e veēanta tė kualifikimit, kapaciteti teknik pika 2.3.
  Nuk ploteson kriteret e veēanta tė kualifikimit , kapaciteti teknik pika 9.
  Janė skualifikuar operatorėt ofertuesit e mėposhtėm:
  2. Kadiu Shpk J61817045K
  Nuk ploteson kriteret e veēanta tė kualifikimit, kapaciteti teknik pika 8.
  Nuk ploteson kriteret e veēanta tė kualifikimit, kapaciteti teknik pika 7.
  Nuk ploteson kriteret e veēanta tė kualifikimit kapaciteti teknik pika 9/e.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor-
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.19 - DT.14-05-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.23 - Dt.11-06-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data