Open Procurement Albania

Blerje materiale dhe pajisje elektrike

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrės
Objekti i Tenderit Blerje materiale dhe pajisje elektrike
Nr. Reference REF-53006-03-01-2018
Vlera / Fondi Limit 49 762 913,30
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 02-03-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-03-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 26-03-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues 2 AF ALBANIA SHPK
MAGIK ELEKTRIC SHPK
LIGUS SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • LIGUS SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 47 698 300,00
  Data e shpalljes sė fituesit 06-04-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 60 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar operatoret ekonomik si mė poshtė vijon:
  1. Operatori ekonomik “2 AF ALBANIA ” ėshtė skualifikuar pėr arsye se nuk pėrmbush:
  1. Kapacitetin Teknik / pika 1; pika 3; pika 6; pika 7; pika 8.
  2. Operatori ekonomik “MAGIK ELEKTRIC” ėshtė skualifikuar pėr arsye se nuk pėrmbush:
  1. Kapacitetin Teknik / pika 1; pika 3; pika 6; pika 7; pika 8; pika 9.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data