Open Procurement Albania

Loti II: Blerje Nafte (Eurodiesel)

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Loti II: Blerje Nafte (Eurodiesel)
Nr. Reference REF-53297-03-01-2018
Vlera / Fondi Limit 64 255 500,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 02-03-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-03-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 26-03-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues KASTRATI SHPK & KASTRATI SHA
A&T SHA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • A&T
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH Marzh fitimi 19.7 %
  Data e shpalljes sė fituesit 24-04-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės 30-04-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ėshtė paraqitur Formulari i Ankesės nga Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė “Kastrati” shpk & Kastrati sh.a hyrė nė UKT sh.a me shkresėn Nr.10697 Prot. datė 06.04.2018.
  Komisioni i Shqyrtimit tė Ankesave pasi ka shqyrtuar ankesėn e BO “Kastrati” shpk & Kastrati sh.a ” shpk , ka konkluduar sa mė poshtė:
  Nuk janė marrė parasysh pretendimet e ngritura nga Operatorėt Ekonomik tė mėsipėrm dhe ėshtė konsideruar i drejte dhe i bazuar nė ligj, Vendimi i Komisionit tė Vleresimit tė Ofertave.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. BO ”Kastrati Shpk & Kastrati Sha
  Vėrtetimi i Debisė i paraqitur nė sistemin elektronik nga Operatorėt ekonomik nuk vėrteton shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike pėr periudhėn mė tė fundit para hapjes sė ofertave qė tashmė ishte maturuar pėr proēedurėn e prokurimit konkretisht muajin Shkurt 2018.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.17 - DT.30-04-2018
  Lidhja e Kontratės NR.18 - DT.07-05-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data