Open Procurement Albania

Furnizim kolektorėsh tė ndryshėm

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Cerrik
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Cėrrik
Objekti i Tenderit Furnizim kolektorėsh tė ndryshėm
Nr. Reference REF-53420-03-02-2018
Vlera / Fondi Limit 6 251 380,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 05-03-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 15-03-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 15-03-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Hidro Mentori
Imag Shpk
Zeqiri Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ZEQIRI SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 5 528 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 03-04-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 6633600
  Data e lidhjes sė kontratės 16-04-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Operatori ekonomik Imag Shpk, me NIPT J82816208R.
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  Nuk ka plotesuar kriterin per furnizime te ngjashme ne nje vlere jo me te ulet se 40% te fondit limit pa TVSH-, te realizuara (nga subjekti) ne tri vitet e fundit financiar.
  2. Operatori ekonomik Hidro Mentori, me Nr. NIPT-i L11703004H
  a. Vertetimi i OSHEE nuk eshte leshuar ne pajtim me kerkesat e DST .
  b. Ne kundershtim me kerkesat per kualifikim operatori ekonomik nuk ka paraqitur dokumentacion per nje vertetim per gjendjen financiare nga nje ose me shume banka ku vlera ne leke (apo ekuivalentja ne valute) ne llogarine e operatorit te jete jo me pak se 10% e vleres se kontrates qe prokurohet brenda 5 diteve nga data e hapjes se ofertave.
  c. Ne kundershtim me DST operatorit ekonomik per 7 zera furnizimi ka ndryshuar afatin e furnizimeve te percaktuar nga autoriteti kontraktor.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės NR.16 - DT.23-04-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data