Open Procurement Albania

Mirėmbajtje e rrjetit tė ujit tė pijshėm dhe tė ujrave tė zeza me materiale hidraulike.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Sarande
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Sarandė
Objekti i Tenderit Mirėmbajtje e rrjetit tė ujit tė pijshėm dhe tė ujrave tė zeza me materiale hidraulike.
Oferta fituese ka vleren: 2 195 599 leke pa tvsh.
Nr. Reference REF-64543-04-23-2018
Vlera / Fondi Limit 5 000 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Njoftim Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 24-04-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-05-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 08-05-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues NIKA SHPK
COGREN SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • LLAMBI NIKA
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 195 599,00
  Data e shpalljes sė fituesit 30-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem:
  1. "COGREN" Shpk
  Perkatesisht per arsyet e meposhtme :
  a. Pika 2.3.1: Operatori ekonomike duhet te paraqesi afirmim se produktet e kėrkuara jane sipas standarteve te kerkuara ne DST dhe ky afirmim te jet ne gjuhen shqipe.
  b. Pika 2.3.2: Duke u bazuar ne Vendimin e Keshillit te Ministrave Nr. 914, datė 29.12.2014 Neni 27. “Kontratat e mallrave” Pika 6: Autoriteti kontraktor mund t’u kėrkojė operatorėve ekonomikė tė dorėzojnė dėshmi, qė tregojnė se ata i plotėsojnė kėrkesat minimale, tė pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit. Shkronja C: dėshmi pėr rezultatet e testimeve zyrtare, tė lėshuara nga institucione tė autorizuara, qė vėrtetojnė pajtueshmėrinė e produkteve me specifikimet teknike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Qeverisja Vendore Sarandė REF-64543-04-23-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.22 - Dt.04-06-2018
  Lidhja e Kontratės

  Mirėmbajtje e rrjetit tė ujit tė pijshėm dhe tė ujrave tė zeza

  Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Sarande
  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Sarandė
  Objekti i Tenderit Mirėmbajtje e rrjetit tė ujit tė pijshėm dhe tė ujrave tė zeza (materiale hidraulike)
  Nr. Reference REF-53571-03-05-2018
  Vlera / Fondi Limit 5 000 000,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 06-03-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-03-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 20-03-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Asnjė nga ofertat e paraqitura nuk pėrputhet me kriteret e pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit NR.14 - DT.09-04-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data