Open Procurement Albania

Sherbim nga shtypshkronjė pėr prodhimin vjetor tė faturave tė ndėrmarrjes

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Sarande
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Sarandė
Objekti i Tenderit Sherbim nga shtypshkronjė pėr prodhimin vjetor tė faturave tė ndėrmarrjes
Nr. Reference REF-53540-03-05-2018
Vlera / Fondi Limit 900 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
Data e Njoftimit tė Tenderit 06-03-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-03-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 20-03-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues MILOSAO SHPK
4 K TRADING Albania SHPK
Adel CO SHPK
ALBANIAN DIGITAL PRINTING SOLUTIONS & SERVICES Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ADEL CO SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 750,000
  Data e shpalljes sė fituesit 17-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 1 vit
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem:
  Perkatesisht per arsyet e meposhtme:
  1. "MILOSAO" Shpk
  Nuk ka mungese doumentacioni, por ka cmimin me te larte nga ofertat e paraqitura.
  2. 4 K TRADING Albania Shpk
  a. Edhe pse ka paraqitur deklarate qe permbush kriteret e pergjitheshme, nuk ploteson piken 1 te Kritereve te Pergjithshme pasi nuk ka ne objekt te aktivitetit sipas QKB-se " “Sherbim nga Shtypshkronje".
  b. Bazuar ne vendimin e Komisionit per shqyrtimin e Ankesave, Operatori ekonomik " 4K Trading Albania", edhe pse ka paraqitur nje kontrate qiraje per ambjente ne sherbim te tyre, nuk e ploteson kriterin e ambienteve per shtypshkronje pasi sherbim nga shtypshkronje nuk e ka te pasqyruar ne objektin e aktivitetit sipas ekstraktit te QKB-se.
  c. Gjithashtu " 4K Trading Albania" nuk ploteson kriterin per kontrata te ngjashme pasi aty nuk pasqyrohet prodhimi i faturave , zarfimi dhe sekretimi i tyre sipas specifimeve teknike te kerkuara ne DST.
  3. ALBANIAN DIGITAL PRINTING SOLUTIONS & SERVICES Shpk
  Nuk ka paraqitur oferte.
  Arsyeja e Anulimit Ofertuesi i shpallur fitues nuk eshte paraqitur brenda afatit per lidhjen e kontrates.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit NR.26 - DT.02-07-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data