Open Procurement Albania

Furnizim vendosje tė pjesėve tė kėmbimit dhe riparim shėrbimi tė mjeteve motorike.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vlore
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Vlorė
Objekti i Tenderit Furnizim vendosje tė pjesėve tė kėmbimit dhe riparim shėrbimi tė mjeteve motorike.
Nr. Reference REF-56644-03-16-2018
Vlera / Fondi Limit 17 905 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 19-03-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 23-04-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 23-04-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Andi Hamo
Power Industries Shpk
KADIU Sha
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ANDI HAMO
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 17 689 508,00
  Data e shpalljes sė fituesit 01-06-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 21227409.6
  Data e lidhjes sė kontratės 06-06-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė datė 17.05.2018.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. ‘‘Power Industries’’ Shpk me nr NIPTI L51706022H
  Pėr arsyet e mėposhtme:
  a. Nuk ka mundur dot te vertetoje piken 3 te kapacitetit ekonomik dhe financiar se ka shlyer detyrimet vendore per vitin 2017 ne cdo vend te ushtrimit te aktivitetit.
  b. Operatori ekonomik nuk ka mundur dot te vertetoj piken 7 te kapacitetit teknik ku kerkohet qe OE te kete karrotrec ne pronesi ose me qera.
  c. Operatori ekonomik nuk ka mundur dot te vertetoje piken 10 te kapacitetit teknik ku kerkohet qe operatori ekonomik te jete i certifikuar per mbrojtjen nga zjarri dhe shpetimin.
  2. “KADIU” Sh.A me nr.NIPTI J61817045K
  Pėr arsyet e mėposhtme:
  a. Operatori ekonomik nuk ka mundur dot te vertetoje piken 3 te kapacitetit ekonomik dhe financiar ku kerkohet : Te kete shlyer detyrimet vendore per vitin 2017 ne cdo vend te ushtrimit te aktivitetit.
  b. Operatori ekonomik nuk ka mundur dot te vertetoje piken 4 te kapacitetit ekonomik dhe financiar ku kerkohet : Vertetim qe konfirmon shlyerjen e te gjitha detyrimeve te maturuara te ujesjelles-kanalizime te kontratave qe ka operatori ekonomik qe eshte i regjistruar ne Shqiperi, ne cdo vend te ushtrimit te aktivitetit sipas percaktimit ne QKR.
  c. Operatori ekonomik nuk ka mundur dot te vertetoje piken 10 te kapacitetit teknik ku kerkohet qe operatori ekonomik te jete i certifikuar per mbrojtjen nga zjarri dhe shpetimin.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės NR.23 - DT.11-06-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data