Open Procurement Albania

Ndėrtim linje kryesore furnizimi me ujė tė depos tė fshatit Shėn Vlash

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrės
Objekti i Tenderit Ndėrtim linje kryesore furnizimi me ujė tė depos tė fshatit Shėn Vlash, Njėsia Adm. Rrashbull, Bashkia Durrės
Nr. Reference REF-58938-03-27-2018
Vlera / Fondi Limit 14 246 133,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 28-03-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 27-04-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 27-04-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues 2AF ALBANIA GROUP SHPK & ALB LEAA INTERNATIONAL SHPK
ARDMIR SHPK
EGLAND SHPK
KRONOS KONSTRUKSION SHPK
VARAKU E SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KRONOS KONSTRUKSION
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 13 711 978,00
  Data e shpalljes sė fituesit 23-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 16454373.6
  Data e lidhjes sė kontratės 04-06-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 30 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatoret ekonomik si mė poshtė:
  1. “ENGLAND” Shpk
  Ėshtė skualifikuar pėr arsye se nuk pėrmbush :
  a. Kriteret e pėrgjithshme tė kualifikimit pika a,b,c,d;
  b. Kapaciteti ekonomik dhe financiar pika 1;
  c. Kapacitetin Teknik pika 4, pika 6, pika 7, pika 8, pika 9.
  2. Bashkimi i operatorėve ekonomik “2AF ALBANIA GROUP Shpk & ALB LEAA INTERNATIONAL Shpk
  Ėshtė skualifikuar pėr arsye se nuk pėrmbush :
  a. Kapaciteti ekonomik dhe financiar pika 1.
  b. Kapacitetin Teknik pika 7.
  3. “ARDMIR” Shpk
  Ėshtė skualifikuar pėr arsye se nuk pėrmbush :
  Asnjė nga kriteret e kėrkuar nė DST.
  4. “VARAKU E” Shpk
  Ėshtė skualifikuar pėr arsye se nuk pėrmbush :
  Asnjė nga kriteret e kėrkuar nė DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės NR.23 - DT.11-06-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data