Open Procurement Albania

Blerje makineri paisje (automjete).

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje makineri paisje (automjete).
Nr. Reference REF-58924-03-27-2018
Vlera / Fondi Limit 43 200 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 28-03-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 23-04-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 23-04-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Pastrime Silvio Shpk & Timak Shpk
Ligus Shpk
Mektrin Motors Shpk
Rrapi Myzeqari
Operator Ekonomik Kontraktues
 • LIGUS SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 41 050 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 10-05-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 49260000
  Data e lidhjes sė kontratės 08-06-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 2 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ėshtė paraqitur Formulari i Ankesės nga Operatori Ekonomik “BO”Pastrime Silvio”&T IMAK Shpk hyrė nė UKT sh.a me shkresėn Nr.12178 Prot. datė 25.04.2018.
  Komisioni i Shqyrtimit tė Ankesave pasi ka shqyrtuar ankesėn e Bashkimit tė operatorėve Pastrime Silvio”& Timak Shpk ka konkluduar sa mė poshtė:
  Nuk janė marrė parasysh pretendimet e ngritura nga Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė tė mėsipėrm.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. BO ”Pastrime Silvio Shpk & Timak Shpk K91413010N & L62030020B
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  Nuk e ka pėrmbushur kriterin e kėrkuar nė shtojcėn 9 tė DST pasi nė kontratėn e bashkėpunimit nuk janė pėrcaktuar elementėt konkret nė pėrputhje me bazėn ligjore nė fuqi.
  2. Mektrin Motors Shpk K51408501P
  Nuk plotėson Kriteret e Veēanta pėr Kualifikim pika 1 gėrma “d” tė vendosur nė DST.
  3.Rrapi Myzeqari Shpk K44327401O
  Nuk ka paraqitur nė sistemin elektronik ofertėn ekonomike dhe dokumentacionin e plotė ligjor e teknik tė kėrkuar nė Shtojcėn e DT.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.19 - DT.14-05-2018
  Lidhja e Kontratės NR.24 - DT.18-06-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data