Open Procurement Albania

Blerje Matėsa Uji dhe vula pėr nevoja tė shoqėrisė

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje Matėsa Uji dhe vula pėr nevoja tė shoqėrisė
Marrėveshje kuadėr - Me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara.
Nr. Reference REF-59810-03-29-2018
Vlera / Fondi Limit 49 199 845,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 30-03-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 27-04-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 27-04-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues MEGA-PLAST-2L SHPK
FAT GROUP SHPK
ALPHA SOLUTIONS GROUP SHPK
ALEN-CO SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALEN - CO
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 47 880 810,00
  Data e shpalljes sė fituesit 01-06-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 57456972
  Data e lidhjes sė kontratės 27-06-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  1. Gjatė afatit ligjor pėr pritjen e ankesave nga shoqėritė pjesėmarrėse nė tender , pranė Autoritetit Kontraktor, UKT sh.a ėshtė paraqitur Formulari i Ankesės nga operatori ekonomik “MEGA-PLAST 2 L ” shpk hyrė nė UKT sh.a me shkresėn Nr.2162, Prot. datė 10.05.2018 (administruar nė dosjen e prokurimit) nė lidhje me vlerėsimin pėr procedurėn e prokurimit me objekt: ” Blerje Matėsa Uji dhe vula pėr nevoja tė shoqėrisė”.
  Komisioni i Shqyrtimit tė Ankesave pasi ka shqyrtuar ankesėn e operatorit ekonomik Mega-Plast 2L ” shpk , ka konkluduar sa mė poshtė:
  Janė marrė parasysh pretendimet e ngritura nga operatori ekonomik. Mė datė 14.05.2018, ėshtė kryer rivlerėsimi i proēedurės nga tė cilėt ėshtė kualifikuar operatori ekonomik MEGA-PLAST 2L sh.p.k.
  2. Ėshtė paraqitur Formulari i Ankesės nga operatori ekonomik “ALEN-CO ” shpk hyrė nė UKT sh.a me shkresėn Nr.13592 Prot. datė 16.05.2018 (administruar nė dosjen e prokurimit) nė lidhje me vlerėsimin pėr procedurėn e prokurimit me objekt: ” Blerje Matėsa Uji dhe vula pėr nevoja tė shoqėrisė”.
  Komisioni i Shqyrtimit tė Ankesave pasi ka shqyrtuar ankesėn e operatorit ekonomik “Alen-CO” Shpk ka konkluduar sa mė poshtė:
  Janė marrė parasysh pretendimet e ngritura nga operatori ekonomik. Mė datė 22.05.2018, ėshtė kryer rivlerėsimi i proēedurės nga tė cilėt ėshtė skualifikuar operatori ekonomik MEGA-PLAST 2L sh.p.k.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. ALPHA SOLUTIONS GROUP L63620402U
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  Nuk ka arritur tė paraqesė dokumentacionin e kėrkuar ēka bie nė kundėrshtim me kriteret e kėrkuara nė DT.
  2. FAT GROUP L43428401V
  Nga procesverbali I dorėzimit tė mostrave tė mbajtur nga Komisioni I Vlerėsimit tė Ofertave ditėn e zhvillimi tė pocedurės sė prokurimit rezulton se operatori ekonomik Fat Group sh.p.k nuk ėshtė paraqitur pranė AK pėr tė sjellė mostrat e kėrkuara sipas kriterit tė kėrkuar nė DT.
  3. MEGA-PLAST-2L” sh.p.k L56615701K
  Nuk ka paraqitur dokumentacion pėr tė dėshmuar pėrmbushjen e kriterit tė kėrkuar nė DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės NR.26 - DT.02-07-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data