Open Procurement Albania

Blerje matėsa uji 1/2 me rekorderi

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Sarande
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Sarandė
Objekti i Tenderit Blerje matėsa uji 1/2 me rekorderi.
Oferta fituese ka vleren 2 420 leke/per njesi pa TVSH.
Nr. Reference REF-61362-04-09-2018
Vlera / Fondi Limit 11 974 500,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 10-04-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 23-05-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 23-05-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues Ligus Shpk
ALPHA Solutions Group Shpk
FAT Group Shpk
A.M.U Shpk
Hidro Mentori Shpk
MEGA- PLAST- 2L Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • LIGUS SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 22-06-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 1 vit
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem:
  1. Operatori “ALPHA Solutions Group”; Vlera: (ēmimi per njesi) 1,315 leke pa tvsh.
  Operatori ekonomik nuk ka paraqit oferten me zerat e kerkuara sipas preventivit te procedures “Blerje matsa uji me 1/2’’ me rakorderi”.
  2. Operatori “FAT Group”, Vlera: (ēmimi per njesi) 1,600 leke pa tvsh.
  Operatori ekonomik nuk ka paraqit oferten me zerat e kerkuara sipas preventivit te procedures “Blerje matsa uji me 1/2’’ me rakorderi”.
  3. Operatori “A.M.U”, Vlera: (ēmimi per njesi) 2,455 leke pa tvsh.
  Operatori nuk ka paraqit Vertetim nga Ujesjellesi per niptin sekondar qe operon ne teritorin e Bashkise Tirane.
  4. Operatori “HIDRO MENTORI” , Vlera: (ēmimi per njesi) 2,478 leke pa tvsh
  Pika 2.3.1 nuk plotesohet, pasi punet e ngjashme qe ka paraqit operatori ne total, nuk perkon shuma e faturave me vlerė sa 40% e vlerės sė pėrllogaritur tė kontratės, qė prokurohet prokurimit “Blerje matsa uji me 1/2’’.
  5. Operatori “MEGA- PLAST- 2L”, Vlera: (ēmimi per njesi) 2,290 leke pa tvsh
  Operatori nuk ka paraqit dokument nga prodhuesi, i cili duhet te paraqese “ Certifikaten qe verteton qe sistemi i menaxhimit te cilesise se prodhuesit, te mallrave objekt prokurimi, eshte sipas ISO 9001: 2008 ( e perkthyer dhe e noterizuar ne shqip)”, per Rakorderit qe jane specifikuar ne preventivin e procedures “Blerje matsa uji me 1/2’’.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.27 - DT.09-07-2018
  Lidhja e Kontratės

  Blerje matėsa uji 1/2 me rekorderi

  Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

  • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
  • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

  Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Sarande
  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Sarandė
  Objekti i Tenderit Blerje matėsa uji 1/2 me rekorderi.
  Oferta fituese ka vleren 2 420 leke/per njesi pa TVSH.
  Nr. Reference REF-61362-04-09-2018
  Vlera / Fondi Limit 11 974 500,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
  Data e Njoftimit tė Tenderit 10-04-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 23-05-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 23-05-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues 6
  Operatorė Konkurues Ligus Shpk
  ALPHA Solutions Group Shpk
  FAT Group Shpk
  A.M.U Shpk
  Hidro Mentori Shpk
  MEGA- PLAST- 2L Shpk
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • LIGUS SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 22-06-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 1 vit
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem:
  1. Operatori “ALPHA Solutions Group”; Vlera: (ēmimi per njesi) 1,315 leke pa tvsh.
  Operatori ekonomik nuk ka paraqit oferten me zerat e kerkuara sipas preventivit te procedures “Blerje matsa uji me 1/2’’ me rakorderi”.
  2. Operatori “FAT Group”, Vlera: (ēmimi per njesi) 1,600 leke pa tvsh.
  Operatori ekonomik nuk ka paraqit oferten me zerat e kerkuara sipas preventivit te procedures “Blerje matsa uji me 1/2’’ me rakorderi”.
  3. Operatori “A.M.U”, Vlera: (ēmimi per njesi) 2,455 leke pa tvsh.
  Operatori nuk ka paraqit Vertetim nga Ujesjellesi per niptin sekondar qe operon ne teritorin e Bashkise Tirane.
  4. Operatori “HIDRO MENTORI” , Vlera: (ēmimi per njesi) 2,478 leke pa tvsh
  Pika 2.3.1 nuk plotesohet, pasi punet e ngjashme qe ka paraqit operatori ne total, nuk perkon shuma e faturave me vlerė sa 40% e vlerės sė pėrllogaritur tė kontratės, qė prokurohet prokurimit “Blerje matsa uji me 1/2’’.
  5. Operatori “MEGA- PLAST- 2L”, Vlera: (ēmimi per njesi) 2,290 leke pa tvsh
  Operatori nuk ka paraqit dokument nga prodhuesi, i cili duhet te paraqese “ Certifikaten qe verteton qe sistemi i menaxhimit te cilesise se prodhuesit, te mallrave objekt prokurimi, eshte sipas ISO 9001: 2008 ( e perkthyer dhe e noterizuar ne shqip)”, per Rakorderit qe jane specifikuar ne preventivin e procedures “Blerje matsa uji me 1/2’’.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.27 - DT.09-07-2018
  Lidhja e Kontratės

  Blerje matėsa uji 1/2 me rekorderi

  Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

  • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
  • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

  Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Sarande
  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Sarandė
  Objekti i Tenderit Blerje matėsa uji 1/2 me rekorderi.
  Oferta fituese ka vleren 2 420 leke/per njesi pa TVSH.
  Nr. Reference REF-61362-04-09-2018
  Vlera / Fondi Limit 11 974 500,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
  Data e Njoftimit tė Tenderit 10-04-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 23-05-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 23-05-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues 6
  Operatorė Konkurues Ligus Shpk
  ALPHA Solutions Group Shpk
  FAT Group Shpk
  A.M.U Shpk
  Hidro Mentori Shpk
  MEGA- PLAST- 2L Shpk
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • LIGUS SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 22-06-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 1 vit
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem:
  1. Operatori “ALPHA Solutions Group”; Vlera: (ēmimi per njesi) 1,315 leke pa tvsh.
  Operatori ekonomik nuk ka paraqit oferten me zerat e kerkuara sipas preventivit te procedures “Blerje matsa uji me 1/2’’ me rakorderi”.
  2. Operatori “FAT Group”, Vlera: (ēmimi per njesi) 1,600 leke pa tvsh.
  Operatori ekonomik nuk ka paraqit oferten me zerat e kerkuara sipas preventivit te procedures “Blerje matsa uji me 1/2’’ me rakorderi”.
  3. Operatori “A.M.U”, Vlera: (ēmimi per njesi) 2,455 leke pa tvsh.
  Operatori nuk ka paraqit Vertetim nga Ujesjellesi per niptin sekondar qe operon ne teritorin e Bashkise Tirane.
  4. Operatori “HIDRO MENTORI” , Vlera: (ēmimi per njesi) 2,478 leke pa tvsh
  Pika 2.3.1 nuk plotesohet, pasi punet e ngjashme qe ka paraqit operatori ne total, nuk perkon shuma e faturave me vlerė sa 40% e vlerės sė pėrllogaritur tė kontratės, qė prokurohet prokurimit “Blerje matsa uji me 1/2’’.
  5. Operatori “MEGA- PLAST- 2L”, Vlera: (ēmimi per njesi) 2,290 leke pa tvsh
  Operatori nuk ka paraqit dokument nga prodhuesi, i cili duhet te paraqese “ Certifikaten qe verteton qe sistemi i menaxhimit te cilesise se prodhuesit, te mallrave objekt prokurimi, eshte sipas ISO 9001: 2008 ( e perkthyer dhe e noterizuar ne shqip)”, per Rakorderit qe jane specifikuar ne preventivin e procedures “Blerje matsa uji me 1/2’’.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.27 - DT.09-07-2018
  Lidhja e Kontratės

  Blerje matėsa uji 1/2 me rekorderi

  Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

  • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
  • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

  Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Sarande
  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Sarandė
  Objekti i Tenderit Blerje matėsa uji 1/2 me rekorderi.
  Oferta fituese ka vleren 2 420 leke/per njesi pa TVSH.
  Nr. Reference REF-61362-04-09-2018
  Vlera / Fondi Limit 11 974 500,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
  Data e Njoftimit tė Tenderit 10-04-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 23-05-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 23-05-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues 6
  Operatorė Konkurues Ligus Shpk
  ALPHA Solutions Group Shpk
  FAT Group Shpk
  A.M.U Shpk
  Hidro Mentori Shpk
  MEGA- PLAST- 2L Shpk
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • LIGUS SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 22-06-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 1 vit
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem:
  1. Operatori “ALPHA Solutions Group”; Vlera: (ēmimi per njesi) 1,315 leke pa tvsh.
  Operatori ekonomik nuk ka paraqit oferten me zerat e kerkuara sipas preventivit te procedures “Blerje matsa uji me 1/2’’ me rakorderi”.
  2. Operatori “FAT Group”, Vlera: (ēmimi per njesi) 1,600 leke pa tvsh.
  Operatori ekonomik nuk ka paraqit oferten me zerat e kerkuara sipas preventivit te procedures “Blerje matsa uji me 1/2’’ me rakorderi”.
  3. Operatori “A.M.U”, Vlera: (ēmimi per njesi) 2,455 leke pa tvsh.
  Operatori nuk ka paraqit Vertetim nga Ujesjellesi per niptin sekondar qe operon ne teritorin e Bashkise Tirane.
  4. Operatori “HIDRO MENTORI” , Vlera: (ēmimi per njesi) 2,478 leke pa tvsh
  Pika 2.3.1 nuk plotesohet, pasi punet e ngjashme qe ka paraqit operatori ne total, nuk perkon shuma e faturave me vlerė sa 40% e vlerės sė pėrllogaritur tė kontratės, qė prokurohet prokurimit “Blerje matsa uji me 1/2’’.
  5. Operatori “MEGA- PLAST- 2L”, Vlera: (ēmimi per njesi) 2,290 leke pa tvsh
  Operatori nuk ka paraqit dokument nga prodhuesi, i cili duhet te paraqese “ Certifikaten qe verteton qe sistemi i menaxhimit te cilesise se prodhuesit, te mallrave objekt prokurimi, eshte sipas ISO 9001: 2008 ( e perkthyer dhe e noterizuar ne shqip)”, per Rakorderit qe jane specifikuar ne preventivin e procedures “Blerje matsa uji me 1/2’’.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.27 - DT.09-07-2018
  Lidhja e Kontratės

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data