Open Procurement Albania

Ndėrtim rrjet ujėsjellėsi nė Rrugėn e Kavajės dhe nė Rrugėn Muhamet Gjollesha (Faza I)

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Ndėrtim rrjet ujėsjellėsi nė Rrugėn e Kavajės dhe nė Rrugėn Muhamet Gjollesha (Faza I)
Nr. Reference REF-63460-04-18-2018
Vlera / Fondi Limit 40 442 796,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 19-04-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 21-05-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 21-05-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 11
Operatorė Konkurues EURONDERTIMI 2000 SHPK & EVEREST SHPK
BE-IS SHPK
B-93 SHPK
K A C D E D J A SHPK
LIQENI VII SHA
S I R E T A 2F SHPK
Kronos Shpk & S.A.G SHPK
BIBA-X SHPK
ARDMIR SHPK
AERTERMIKA SHPK
EGLAND SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Kronos Shpk - S.A.G Shpk
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 38 211 432,00
  Data e shpalljes sė fituesit 20-06-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 45853718.4
  Data e lidhjes sė kontratės 06-07-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 90 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ėshtė paraqitur ankesa nga OE. “B-93” shpk me Nr. 15129 Prot. Datė 05.06.2018, tė cilės i ėshtė kthyer pėrgjigje me me ane tė shkresės Nr. 15129/1 Prot, datė 06.06.2018 duke mos pranuar ankesėn e paraqitur .
  Tė skualifikuar:
  1. Bashkimi i operatoreve “EURONDERTIMI 2000” Shpk &“EVEREST” Shpk, me vlerė tė ofertės 29,133,031 lekė pa TVSH.
  Dokumentacioni i paraqitur “EVEREST” sh.p.k ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriterin e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti ekonomik dhe financiar duke mos paraqitur Vėrtetimin pėr shlyerjen e taksave vendore pėr vitin 2017 nga Bashkia e Shkodrės.
  2. “B-93” Shpk, me vlerė tė ofertės 29,524,814 lekė pa TVSH
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė lidhur me kamionat vetshkarkues me kapacitet mbajtes minimumi 15 ton dhe maksimumi 20 ton pėr secilin kamion te kerkuar nga AK (2 cope).
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomikė “ B-93” shpk ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik duke mos paraqitur punonjėsit manovrator/ automakinist (copė 1) tė kėrkuar nga AK.
  3. “K A C D E D J A” Shpk me vlerė tė ofertės 32.350.807,65 lekė pa TVSH
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė lidhur me kamionēinat me kapacitet mbajtes minimumi 1.5 ton dhe maksimumi 2 ton secila kaminēinė tė kerkuar nga AK (2 cope).
  4. “LIQENI VII” Shpk, me vlerė tė ofertės 33.927.902,4 lekė pa tvsh
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10 , ėshtė i paplotė lidhur me kamionat vetshkarkues me kapacitet mbajtes minimumi 15 ton dhe maksimumi 20 ton pėr secilin kamion te kerkuar nga AK (2 cope).
  5. “S I R E T A 2F” Shpk, me vlerė tė ofertės 33,999,999 lekė pa TVSH.
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė lidhur me kamionat vetshkarkues me kapacitet mbajtes minimumi 5 ton dhe maksimumi 10 ton secili te kerkuar nga AK (3 cope).
  6. “BIBA-X” Shpk me vlerė 38,218,443 lekė pa tvsh.
  Nuk ka paraqitur Certifikaten e cilėsisė se punimeve ISO 9001- 2008.
  7. “BE-IS” sh.p.k. me vlerė tė ofertės 38.556.388 lekė pa TVSH.
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė lidhur me kamionēinat me kapacitet mbajtes minimumi 1.5 ton dhe maksimumi 2 ton tė kerkuar nga AK (2 cope).
  8. “ARDMIR” shpk me vlerė tė ofertės 39.884.754 lekė pa TVSH
  Nuk ka paraqitur dokumentacionin e plotė ligjor dhe teknik dhe financiar, kėrkesa kėto tė pėrcaktuara nė Kriteret e Pėrgjithshme tė Kualifikimit dhe Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, Shtojca 12, e dokumenteve standarte tė tenderit pėr kėtė procedurė.
  9. “EGLAND ” shpk me vlerė tė ofertės 0 lekė pa TVSH
  Nuk ka paraqitur dokumentacionin e plotė ligjor dhe teknik dhe Formularin e Ēmimit tė Ofertės sipas Shtojcės 1 dhe preventivin e detajuar sipas zėrave pėrkatės, kėrkesa kėto tė pėrcaktuara nė Kriteret e Pėrgjithshme tė Kualifikimit dhe Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, Shtojca 12, e dokumenteve standarte tė tenderit pėr kėtė procedurė.
  10. “AERTERMIKA” Shpk me vlerė tė ofertės 40.836.957 lekė pa TVSH
  Nuk ka paraqitur nė sistemin elektronik tė app-sė asnjė dokument qė tė vėrtetojė kapacitetin ekonomik financiar, kapacitetin ligjor dhe as njė dokument qė tė vėrtetojė kapacitetin teknik.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor-
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės NR.28 - DT.16-07-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data