Open Procurement Albania

Instalimi i sistemit ujėmatės Elektromagnetik nė Depot e Tiranės (Faza I)

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Instalimi i sistemit ujėmatės Elektromagnetik nė Depot e Tiranės (Faza I)
Nr. Reference REF-63491-04-18-2018
Vlera / Fondi Limit 47 227 442,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 19-04-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 22-05-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 22-05-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues HASTOĒI SHPK
ADRIATIK SHPK
ALBA KONSTRUKSION SHPK
NOVAMAT SHPK
VARAKU E SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • HASTOCI SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 46 241 682,00
  Data e shpalljes sė fituesit 18-06-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 55490018.4
  Data e lidhjes sė kontratės 14-08-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 90 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Tė skualifikuar:
  1. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik ”Adriatik” shpk me vlerė prej 45.802.549 lekė pa TVSH.
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomikė “ Adriatik”shpk ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik duke mos paraqitur staf teknik tė kėrkuar nga AK.
  2. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “ALBA KONSTRUKSION” Shpk., me vlerė tė ofertės 46.297.136 lekė pa TVSH.
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatorėve Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė.
  3. Oferta e paraqitur nga Bashkimi i operatorėve ekonomik “NOVAMAT shpk dhe COLOMBO” Shpk me vlerė tė ofertės 47.191.656,75 lekė pa TVSH.
  Dokumentacioni i paraqitur nga Bashkimi I Operatorėve Ekonomikė ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik duke mos paraqitur punonjėsit manovrator/ automakinist (copė 1) tė kėrkuar nga AK.
  4. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “VARAKU-E” Shpk me vlerė tė ofertės 47.226.600 lekė pa tvsh.
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatorėve Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.25 - DT.25-06-2018
  Lidhja e Kontratės NR.33 - DT.20-08-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data