Open Procurement Albania

Ndėrtim rrjet Ujėsjellėsi nė Shkozėn e sipėrme dhe Ndėrtim Depo uji

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Ndėrtim rrjet Ujėsjellėsi nė Shkozėn e sipėrme dhe Ndėrtim Depo uji
Nr. Reference REF-65377-04-26-2018
Vlera / Fondi Limit 19 522 224,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 27-04-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 31-05-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 31-05-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 9
Operatorė Konkurues EURONDERTIMI 2000 SHPK
B-93 SHPK
KOLA INVEST SHPK
S I R E T A 2F SHPK
Klajger Konstruksion SHPK
Senka SHPK
Sterkaj SHPK
BIBA-X SHPK
EGLAND SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • S I R E T A 2F
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 16 666 666,00
  Data e shpalljes sė fituesit 27-06-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 19999999.2
  Data e lidhjes sė kontratės 25-07-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 90 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Tė skualifikuar:
  1. “EURONDERTIMI 2000” Shpk, me vlerė tė ofertės 13.323.196 lekė pa TVSH.
  Ofertė anomalisht e ulėt.
  2. “B-93” Shpk, me vlerė tė ofertės 17.220.605 lekė pa TVSH.
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me inxhinier Mjedisi (i pajisur me ēertifikatė lėshuar nga Ministria e Mjedisit pėr Vlerėsimin e Ndikimit nė Mjedis) ėshtė I paplotė.
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10 , ėshtė i paplotė.
  3. “KOLA INVEST ” Shpk, me vlerė tė ofertės 17.556.416 lekė pa tvsh
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10 , ėshtė i paplotė .
  4. “Klajger Konstruksion" Shpk, me vlerė 16.254.922 lekė pa tvsh.
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10 , ėshtė i paplotė.
  5. “Senka” Shpk, me vlerė tė ofertės 18.152.659 lekė pa tvsh.
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatorėve Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė.
  6. “Sterkaj” Shpk, me vlerė tė ofertės 18.273.483 lekė pa tvsh.
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10 , ėshtė i paplotė.
  7. “BIBA X ” shpk me vlerė tė ofertės 19.313.880 lekė pa TVSH
  Nuk ka paraqitur dokumentacionin teknik dhe financiar tė kėrkuar nė dokumentat standarte tė tenderit tek kriteret e vecanta tė kualifikimit.
  8. “EGLAND ” shpk me vlerė tė ofertės 0 (zero) lekė pa TVSH
  Nuk ka paraqitur nė sistemin elektronik ofertėn ekonomike dhe dokumentacionin e plotė ligjor e teknik.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės NR.30 - DT.30-07-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data