Open Procurement Albania

Blerje pajisje makineri

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrės
Objekti i Tenderit Blerje pajisje makineri
Nr. Reference REF-66025-04-30-2018
Vlera / Fondi Limit 19 600 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 02-05-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 25-05-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 25-05-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Vibtis Shpk
Novamat Shpk
Dule Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • DULE Shpk
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 19 306 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 13-06-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 23167200
  Data e lidhjes sė kontratės 09-08-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 4 javė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk pati ankesa.
  Jane skualifikuar operatoret ekonomik si me poshte:
  1. “VIBTIS” Shpk me vlere te ofruar 10.780.000 lekė pa TVSH.

  Ėshtė skualifikuar pėr arsye se nuk pėrmbush:
  a. Kapaciteti ekonomik dhe financiar pika 1/ pasi; Bilanci i vitit 2017 ėshtė i paēertifikuar nga tatimet.
  b. Kapacitetin Teknik pika 7/ pasi; deklarata e konformitetit paraqitur nga operatori nuk ėshtė pėr pajisjen Impiant pėr trajtimin e ujėrave tė autoboteve, por vetėm pėr panel tė tipit ANS.
  2. Operatori ekonomik “NOVAMAT” me vlere te ofruar 13.520.000 lekė pa TVSH. Shpk
  Ėshtė skualifikuar pėr arsye se nuk pėrmbush:
  a. Kapacitetin Teknik pika 7/ pasi; operatori ka paraqitur deklaratė vetjake mbi certifikatė CE, nė kundėshtim me kriterin e kėrkuar qė duhet deklaratė CE nga prodhuesi sipas makinerisė objekt prokurimi.
  b. Kapacitetin Teknik pika 8/ pasi; - Nuk ka paraqitur test raport pėr Impiantin e trajtimit tė ujėrave; - Makineria referuar katalogut tė paraqitur nga operatori i papėrkthyer dhe noterizuar, nuk pėrmbush specifikimet e kėrkuara nė DST .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.24 - DT.18-06-2018
  Lidhja e Kontratės NR.32 - DT.13-08-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data