Open Procurement Albania

Loti I: Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Ndėrtime rrjet shpėrndarės Ujėsjellėsi ne rrugėn "Gani Toptani"

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Loti I: Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Ndėrtime rrjet shpėrndarės Ujėsjellėsi ne rrugėn "Gani Toptani"
Nr. Reference REF-67101-05-04-2018
Vlera / Fondi Limit 177 053,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 07-05-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 30-05-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 30-05-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues B-VAAL ENGINEERING SHPK
REAN 95 SHPK
NOVATECH SHPK
INFRATECH SHPK
XH & MILER SHPK & ASH ENGINEERING SHPK
Erald-G SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • INFRATECH SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 171 342,00
  Data e shpalljes sė fituesit 10-10-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 205610
  Data e lidhjes sė kontratės 19-10-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 30 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ėshtė paraqitur ankesė nga operatori ekonomik “Rean 95” sh.p.k me Nr. K-2625 Prot. Datė 12.06.2018 tė cilės i ėshtė kthyer pėrgjigje me anė tė shkresė Nr. K-2626/1 Prot. Datė 14.06.2018 duke mos e pranuar ankesėn e paraqitur prej.
  Eshte paraqitur ankese ne KPP operatori ekonomik “Rean 95” shpk i cili ka kthyer me anė te vendimit Nr. 648 Prot, datė 02.10.2018 duke mos e pranuar ate.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Oferta e paraqitur nga Operatori EkonomikB-VAAL ENGINEERING” SHPK:
  Operatori Ekonomik “B-VAAL ENGINEERING SHPK, nuk plotėson, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti teknik, pasi Vlera e ofertės ekonomike tė paraqitur nga Operatori Ekonomik ėshtė nėn vlerėn minimale tė pėrllogaritur nga Autoriteti Kontraktor.

  2. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “REAN 95” SHPK:
  Operatori Ekonomik “REAN 95” SHPK, nuk plotėson, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti teknik, pasi Vlera e ofertės ekonomike tė paraqitur nga Operatori Ekonomik ėshtė nėn vlerėn minimale tė pėrllogaritur nga Autoriteti Kontraktor .

  3. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “NOVATECH” SHPK:
  Operatori Ekonomik “NOVATECH” SHPK, nuk plotėson, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti teknik, pasi Vlera e ofertės ekonomike tė paraqitur nga Operatori Ekonomik ėshtė nėn vlerėn minimale tė pėrllogaritur nga Autoriteti Kontraktor
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.41 - Dt.15-10-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.43 - Dt.29-10-2018
  Apelime dhe Vendime tė KPP

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data