Open Procurement Albania

Ndėrtim rrjet ujėsjellėsi dhe kanalizime nė zonėn e Lanabregasit, Faza II

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Ndėrtim rrjet ujėsjellėsi dhe kanalizime nė zonėn e Lanabregasit, Faza II
Nr. Reference REF-67644-05-08-2018
Vlera / Fondi Limit 64 369 208,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 09-05-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-06-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 08-06-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 10
Operatorė Konkurues DAJTI PARK 2007 SHPK& NIKA SHPK
S I R E T A 2F SHPK & ARTYKA II SHPK
COLOMBO SHPK & ALUERA SHPK
SENKA SHPK
VIANTE KONSTRUKSION SHPK
KOMBEAS SHA & ARJEIL SHPK
SHANS INVEST SHPK
A.N.K SHPK
LIQENI VII SHPK
BIBA-X SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ARJEIL SHPK - KOMBEAS SHA
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 59 505 757,00
  Data e shpalljes sė fituesit 26-09-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 71406908.4
  Data e lidhjes sė kontratės 19-10-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 120 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  • Ėshtė paraqitur ankesa nga operatori ekonomik B.O.E “DAJTI PARK 2007” SHP.K & NIKA” SH.P.K me Nr. K-3062 Prot. Datė 11.07.2018, nga B.O.E “COLOMBO” SH.P.K & “ALUERA SH.P.K me Nr. K-3035 Prot. Datė 10.07.2018 dhe nga “S I R E T A 2F” SH.P.K me Nr. 17522 Prot. Datė 11.07.2018 me anė tė sė cilave kundėrshtojne vlerėsimin e ofertave pėr kėtė objekt prokurimi duke kėrkuar rivlerėsimin e ofertave.
  • Ankesave tė mėsipėrme u ėshtė kthyer pėrgjigje me me ane tė shkresave me Nr. K-3062/1 Prot. Datė 11.07.2018, me Nr. K-3035/1 Prot. Datė 10.07.2018 me Nr. 17522/1 Prot. Datė 11.07.2018. duke mos pranuar ankesat e paraqitura prej tyre.
  • Gjatė afatit kohor pėr ankesa nė KPP ėshtė paraqitur ankesė nga B.O.E “DAJTI PARK 2007”SHP.K & NIKA” SH.P.K.
  • Komisioni i Prokurimit Publik me anė tė vendimit Nr. 618 datė 20.09.2018 vendosi: “Tė mos pranoj ankesėn e paraqitur nga Bashkimi i Operatorėve Ekonomik “DAJTI PARK 2007” SHP.K & NIKA” SH.P.K”.

  Tė skualifikuar:

  1. Oferta e paraqitur nga bashkimi i operatoreve “DAJTI PARK 2007” SHP.K & NIKA” SH.P.K:
  • “DAJTI PARK 2007 nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshėm teknik pėr sa i pėrket Pėrvojės sė suksesshme nė realizimin e Kontratave pune tė ngjashme pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional, pika 1/a dhe pika 1/b .

  2. Oferta e paraqitur nga bashkimi i operatoreve ekonomik S I R E T A 2F SHPK & ARTYKA II SHPK
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10 , ėshtė i paplotė lidhur me kamionat me kapacitet mbajtes minimumi 5 ton dhe maksimumi 10 ton pėr secilin kamion te kerkuar nga AK (3 cope), pėr rrjedhojė i pavlefshėm.

  3. Oferta e paraqitur nga bashkimi i operatoreve ekonomik “COLOMBO” SH.P.K & “ALUERA SH.P.K:
  • Dokumentacioni i paraqitur nga B.O.E “COLOMBO” SH.P.K & “ALUERA SH.P.K ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik duke mos paraqitur punonjėsit manovrator/ automakinist (copė 1) tė kėrkuar nga AK;
  • Bashkimi i operatoreve ekonomik “COLOMBO” SH.P.K & “ALUERA SH.P.K nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket personelit tė nevojshėm pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.

  4. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “SENKA” SH.P.K:
  • Nuk plotėson kriterin e vendosuar nga Autoriteti kontraktues lidhur me deklararimin mbi kontratat e lidhura dhe/ose ne proces.

  5. Oferta e paraqitur nga Operatori ekonomik “VIANTE KONSTRUKSION” SH.P.K:
  • Autoriteti Kontraktor ka kėrkuar ti vihet nė dispozicion tre kamiona vetėshkarkues kapaciteti mbajtės duhet tė jetė minimum 5 ton dhe maximum 10 ton secili kamion pėr ekzekutimin e kontratės. Operatori Ekonomik nė pėrmbushje tė kėtij kriteri nga tre kamiona ka paraqitur vetėm dy kamion me tonazhin e kėrkuar nga AK. Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė lidhur me kamionat vetshkarkues me kapacitet mbajtes minimumi 5 ton dhe maksimumi 10 ton secili te kerkuar nga AK (3 cope).

  6. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “LIQENI VII” SH.P.K:
  • Autoriteti Kontraktor ka kėrkuar ti vihet nė dispozicion tre kamiona vetėshkarkues kapaciteti mbajtės duhet tė jetė minimum 5 ton dhe maximum 10 ton secili kamion pėr ekzekutimin e kontratės. Operatori Ekonomik nė pėrmbushje tė kėtij kriteri nga tre kamiona ka paraqitur vetėm dy kamion me tonazhin e kėrkuar nga AK. Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė lidhur me kamionat vetshkarkues me kapacitet mbajtes minimumi 5 ton dhe maksimumi 10 ton secili te kerkuar nga AK (3 cope).

  7.Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “BIBA-X” SH.P.K:
  Nuk ka paraqitur dokumentacionin e plotė ligjor dhe teknik, kėrkesa kėto tė pėrcaktuara nė Kriteret e Pėrgjithshme tė Kualifikimit dhe Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, Shtojca 12, e dokumenteve standarte tė tenderit pėr kėtė procedurė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.39 - Dt.01-10-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.43 - Dt.29-10-2018
  Apelime dhe Vendime tė KPP

  Ndėrtim rrjet ujėsjellėsi dhe kanalizime nė zonėn e Lanabregasit, Faza II.

  Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
  Objekti i Tenderit Ndėrtim rrjet ujėsjellėsi dhe kanalizime nė zonėn e Lanabregasit, Faza II.
  Nr. Reference REF-67143-05-04-2018
  Vlera / Fondi Limit 64 369 208,00
  Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 07-05-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 06-06-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 06-06-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 120 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Arsyet e Anullimit: Bazuar nė Ligjin Nr. 9643, datė 20.11.2006 “Pėr Prokurimin Publik”, i ndryshuar, neni 24, pika 1: a) pėr shkaqe qė dalin jashtė kontrollit tė autoritetit kontraktor dhe tė paparashikueshme nė kohėn e fillimit tė procedurės sė prokurimit, duke respektuar parimet e barazisė dhe tė transparencės, sipas pėrcaktimit nė rregullat e prokurimit publik.
  Informacion shtesė: Gabim materiali tek Kriteret e vecanta per kualifikim.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit NR.19 - DT.14-05-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data