Open Procurement Albania

Blerje materiale pėr ndėrtimin e rrjetit tė brendshėm fshati Verlen-Perparimaj

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Bilisht
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Devoll
Objekti i Tenderit Blerje materiale pėr ndėrtimin e rrjetit tė brendshėm fshati Verlen-Perparimaj
Nr. Reference REF-67471-05-07-2018
Vlera / Fondi Limit 2 478 697,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 08-05-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 18-05-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 18-05-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues DEBAR SHPK
EGLAND SHPK
FRUTI BEST SHPK
GEORGAKIS SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GEORGAKIS SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 406 882,00
  Data e shpalljes sė fituesit 04-06-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2888258
  Data e lidhjes sė kontratės 06-06-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 20 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  1. Operatori Ekonomik DEBAR SHPK
  a. Nuk ka permbushur piken 1.d. te Kriteret e Vecanta te Kulaifikimit: “Vėrtetimin qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri”.
  b. Piken 2.3.7 “Operatoret ekonomik duhet te sjellin mostrat e te gjitha produkteve prane autoritetit kontraktor Brenda 5 diteve( afat sa zgjat dhe vleresimi I ofertave) nga moment I hapjes se ofertave.
  2. Operatori ekonomik EGLAND SHPK
  Nuk ka permbushur asnje prej kritereve te vendosura ne Dokumentat Standarte te Tenderit.
  3. Operatori ekonomik FRUTIBEST SHPK
  Nuk ka permbushur 2.2. c “Vertetim per shlyerjen e taksave vendore, nga te gjitha njesite vendore ku ushtron aktivitetin (sipas QKR-se), per vitin 2017.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.23 - DT.11-06-2018
  Lidhja e Kontratės NR.23 - DT.11-06-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data