Open Procurement Albania

Implementim i modulit tė Faturės Online, Konfigurim dhe implementim i lecensave pėr Leximet me Mobile (PDA) pėr lexuesit, Trajnimi i pėrdoruesėve dhe Fillimi i procesit tė mirėmbajtjes

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Lushnje
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Lushnje
Objekti i Tenderit 1.Pėr programin e shitjes, blerjen e aparaturave nė funkion tė ketij programi, dhe shėrbimi i mirėmbajtjes pėr 4 vjet.
2. Moduli i Faturės Online
3. Licensa pėr Leximet me Mobile (PDA) pėr lexues
4. Pajisje Mobile (PDA)
5. Mirėmbajtje dhe suporti pėr 4 vite.
Nr. Reference REF-68584-05-14-2018
Vlera / Fondi Limit 5 200 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-05-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 28-05-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 28-05-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues JEHONA SOFTWARE SHPK
ENDRIT XHINA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • JEHONA SOFTWARE
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 5 120 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 13-06-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 6144000
  Data e lidhjes sė kontratės 27-06-2018
  Kohėzgjatja e kontratės Deri me 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. ENDRIT XHINA NIPT-it L12227002M ; Vlera: 4.200.000 LEKE PA TVSH.
  a. Nuk ka paraqitur dokument qė nuk ėshtė dėnuar pėr shkelje penale, nė pėrputhje me Nenin 45/1 tė LPP.
  b. Nuk ka paraqitur dokument qė nuk ėshtė dėnuar me vendim tė gjykatės sė formės sė prerė, pėr vepra qė lidhen me veprimtarinė profesionale.
  c. Mungon deklarata mbi Konfliktin e Interesit sipas shtojcės 6.
  d. Mungojnė kopjet e ēertifikuara tė bilanceve tė viteve 2015, 2016, 2017.
  e. Vėrtetimi nga Administrata Tatimore pėr xhiron vjetore ėshtė lėshuar pėr ent prokurues tė ndryshėm nga Ujėsjellės-Kanalizime Lushnje.
  f. Nuk ka paraqitur ēertifikatė ISO 27001 pėr menaxhimin e sigurisė sė informacionit.
  g. Nuk ka paraqitur ēertifikatė ISO 20000 pėr menaxhimin e shėrbimeve IT nė mėnyrė cilėsore.
  h. Nuk ka paraqitur dokument qė ėshtė Oracle Partner.
  i. Nuk ka paraqitur vėrtetim pėr numrin e punonjėsve.
  j. Nuk ka deklaruar stafin tekniko-profesional i cili do tė angazhohet nė projekt P referuar zhvillimeve aktuale.
  k. Mungojnė listėpagesat pėr 6 muajt e fundit.
  l. Nuk ka paraqitur dėshmi pėr furnizime tė mėparshme tė ngjashme me objektin e prokurimit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Qeverisja Vendore Lushnje REF-68584-05-14-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.24 - DT.18-06-2018
  Lidhja e Kontratės NR.27 - DT.09-07-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data