Open Procurement Albania

Blerje elektropompa pėr nevoja tė Shoqėrisė

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje elektropompa pėr nevoja tė Shoqėrisė
Nr. Reference REF-69596-05-17-2018
Vlera / Fondi Limit 11 600 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 18-05-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 11-06-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 11-06-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues Buna Shpk
Mazreku -2014 Shpk
Vibtis Shpk
Rami-Company Shpk
e-pumps Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • RA-MI KOMPANI
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 9 610 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 17-07-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 11532000
  Data e lidhjes sė kontratės 15-08-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 10 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Pranė Autoritetit Kontraktor, UKT sha ėshtė paraqitur Formulari i Ankesės nga operatori ekonomik “VIBTIS ” shpk hyrė nė UKT sh.a me shkresėn Nr.16686,Prot. datė 28.06.2018 (administruar nė dosjen e prokurimit) nė lidhje me vlerėsimin pėr procedurėn e prokurimit.
  Komisioni i Shqyrtimit tė Ankesave pasi ka shqyrtuar ankesėn e operatorit ekonomik “VIBTIS” Shpk ka konkluduar sa mė poshtė:
  Nuk janė marrė parasysh pretendimet e ngritura nga operatori ekonomik ankimues.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. “ Buna” Shpk J61826501C
  Nuk ka paraqitur oferte.
  2. “Mazreku -2014” SHPK, Vlera 8.415.465 lekė pa tvsh.
  Nuk plotėson kėrkesat e pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit.
  3.“ Vibtis" Shpk, Vlera: 8.898.999,52 lekė pa tvsh.
  Nuk plotėson kėrkesat e pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit.
  4. e-pumps Shpk, Vlera: 11.055.000 lekė pa tvsh.
  Nuk plotėson kėrkesat e pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.29 - DT.23-07-2018
  Lidhja e Kontratės NR.33 - DT.20-08-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data