Open Procurement Albania

Rikonstruksion I ujesjellesit Lagjia e Qoleve, Njesia Administrative Ishem, Bashkia Durres

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrės
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i ujėsjellėsit Lagjia e Qoleve, Njesia Administrative Ishem, Bashkia Durres.
Burimi i financimit: Fondet e Ujėsjellės Kanalizime Sha
Nr. Reference REF-69876-05-18-2018
Vlera / Fondi Limit 8 093 203,34
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 21-05-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 31-05-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 31-05-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues LIQENI VII Sha
AL ASFALT Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • A.L-ASFALT
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 7 999 999,00
  Data e shpalljes sė fituesit 12-06-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 9599998.8
  Data e lidhjes sė kontratės 21-06-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 30 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Skualifikohet Operatori Ekonomik:
  1. Liqeni VII Sha me nipt K01730502W, me vlere te ofruar 7’841’929 lekė pa TVSH
  Nuk permbush:
  a. Kapacitetin Teknik pika 1b/pasi- Nuk permbush vleren e kerkuar per pune te ngjashme per 3 –vitet e fundit.
  b. Kapacitetin teknik pika 5/pasi; - Nuk ka inxhinier gjeolog.
  c. Kapacitetin teknik pika 6/pasi; - Ka paraqitur 25 punetore me IQT ne kundershtim me 30 te kerkuar.
  d. Kapacitetin teknik pika 7/pasi; - Nuk ka paraqitur Fabrike asfalti te levizshme, matrapik.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.24 - DT.18-06-2018
  Lidhja e Kontratės NR.25 - DT.25-06-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data