Open Procurement Albania

Blerje Karburant Gazoil ( 10 ppm ULSD )

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Gjirokaster
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Gjirokastėr
Objekti i Tenderit Blerje Karburant Gazoil ( 10 ppm ULSD )
Nr. Reference REF-70126-05-21-2018
Vlera / Fondi Limit 2 230 800,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 22-05-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 04-06-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 04-06-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues A&T Sha
Flady Petroleum Shpk
Eroil Sha & Das Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FLADY PETROLEUM
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH Marzh fitimi 9 %
  Data e shpalljes sė fituesit 18-06-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2676960
  Data e lidhjes sė kontratės 19-06-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. EROIL SH.A & DAS OIL, Marzhi i fitimit 8.8 %
  OE DAS Sh.p.k pjese e bashkimit te operatoreve EROIL SH.A dhe Das Sh.p.k nuk ka paraqitur Autorizim ose leje per tregtim ne emer te subjektit qe ai perfaqeson. Dorezimi I Autorizimit te paraardhesit te tij qe dispononte para shitjes kete pike karburanti nuk eshte i vlefshem ,pasi ne piken 5 te kartonit te Autorizimit citohet shprehimisht:Marresi i Autorizimit eshte i detyruar te dorezoje kete Autorizim prane ketij organi ne rast se ndryshon pronesine e ketij stacioni,ose ka ndryshime te destinacionit.
  Nuk ploteson piken 1.2.3 per shlyerjen e tarifave vendore per vitin 2018 ,sic eshte e percaktuar ne DST.
  2. A&T Sha L32320008H, Marzhi i fitimit 14.2 %
  Ne sistem jane hedhur Vertetime per shlyerjen e taksave dhe tarifave vendore Tirane dhe Vore,por nuk jane hedhur Vertetime per mGjirokastren e cila eshte nje nga pikat ku zhvillohet veprimtaria.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės NR.26 - DT.02-07-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data