Open Procurement Albania

Blerje elektropompė zhytėse

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Peqin
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Peqin
Objekti i Tenderit Blerje elektropompė zhytėse
Nr. Reference REF-70238-05-21-2018
Vlera / Fondi Limit 2 800 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 22-05-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 04-06-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 04-06-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues 2Z KONSTRUKSION Shpk
A 91 Shpk
Denisa Besha
Gėzim Llaja
NOVAMAT Shpk
Sinani Trading Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Gėzim Llaja
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 760 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 26-06-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3312000
  Data e lidhjes sė kontratės 06-07-2018
  Kohėzgjatja e kontratės Deri me 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1.” 2Z KONSTRUKSION” Shpk , Vlera: 2,400,000 lekė pa Tvsh.
  Nuk ploteson kriterin 2.3.3, tė pikes 2.3 ”Pėr kapacitetin teknik” te Kritereve tė Vecanta tė Kualifikimit.
  2. “A. 91” Shpk, Vlera: 1,970,000 lekė pa Tvsh .
  Nuk ploteson piken 1 dhe 2 te Shtojces 9 “Specifikimet teknike".
  3. “Denisa Besha” , Vlera: 2,640,000 lekė pa Tvsh.
  Nuk ploteson piken 1 dhe 2 te Shtojces 9 “Specifikimet teknike”.
  4. “NOVAMAT” Shpk, Vlera: 2,300,000 lekė pa Tvsh
  a. Nuk ploteson piken 3 te Shtojces 9 “Specifikimet teknike”
  b. Nuk ploteson kriterin 2.3.1, tė pikes 2.3 ”Pėr kapacitetin teknik” te Kritereve tė Vecanta tė Kualifikimit “Kontrata per furnizime tė ngjashme nė njė vlerė ne masen rreth 40 % te fondit limit, tė realizuara gjatė tre viteve tė fundit tė aktivitetit tė operatorit.
  5. “Sinani Trading” Shpk, Vlera: 2,800,000 lekė pa Tvsh
  a. Nuk ploteson kriterin 2.3.3, tė pikes 2.3 ”Pėr kapacitetin teknik” te Kritereve tė Vecanta tė Kualifikimit “
  b. Nuk ploteson kriterin 2.3.6, tė pikes 2.3 ”Pėr kapacitetin teknik” te Kritereve tė Vecanta tė Kualifikimit “.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.28 - Dt.16-07-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data