Open Procurement Albania

Blerje karburant per nevojat e Shoqerise

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Pogradec
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Pogradec
Objekti i Tenderit Blerje karburant per nevojat e Shoqerise
Nr. Reference REF-72697-05-31-2018
Vlera / Fondi Limit 6 123 670,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 01-06-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 11-06-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 11-06-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Eroil Sha
A&T Sha
Kastrati Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KASTRATI
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH Marzhi i fitimit 10.9 %
  Data e shpalljes sė fituesit 02-07-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar:
  1. Eroil Sha L32230076S; Marzhi i fitimit : 10%
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  a. Operatori Ekonomik Eroil nuk permbush kerkesat e percaktuara ne DST ku per shkak te shtrirjes gjeografike qe ka ndermarja e Ujesjelles Kanalizime sha Pogrdaec te kete dy pika karburanti ne akset rugore kryesore , brenda teritorit te Bashkise Pogradec.
  b. Operatori ekonomik nuk ka paraqitur kopje te deklaratave doganore te produktit te furnizuar per 6 muajt e fundit.
  c. Subjekti nuk ka deklaruar se mer persiper furnizimin me autobot, pra nuk ka vertetuar se ka ne pronesi ose me qera autobot Operatori nuk mer persiper furnizimin me pistolete publike.
  2. A&T L32320008H; Marzhi i fitimit 14.8%
  a. Operatori Ekonomik nuk ka paraqitur vertetim nga organet tatimore , per xhiron mesatare vjetore gjate tre viteve te fundit financiare 2015,2016,2017, por nje vertetim per vitet 2014,2015,2016.
  b. Gjithashtu operatori ekonomik nuk permbush kerkesat e percaktuara ne DST ku per shkak te shtrirjes gjeografike qe ka ndermarja e Ujesjelles Kanalizime sha Pogrdaec te kete dy pika karburanti ne akset rugore kryesore , brenda teritorit te Bashkise Pogradec . Operatori Ekonomik disponon vetem nje pike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.27 - DT.09-07-2018
  Lidhja e Kontratės

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data