Open Procurement Albania

Blerje materiale hidraulike

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vlore
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Vlorė
Objekti i Tenderit Blerje materiale hidraulike
Nr. Reference REF-74134-06-08-2018
Vlera / Fondi Limit 31 086 929,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 11-06-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 11-07-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 11-07-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Alpha Solution Group Shpk & Alen-Co Shpk
Jordil Sha
Ardit Ceka
W-Center Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Alpha Solution Group Shpk - Alen-Co Shpk
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 30 556 640,00
  Data e shpalljes sė fituesit 23-08-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 36667968
  Data e lidhjes sė kontratės 27-09-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė datė 10.08.2018.
  Eshte skualifikuar:
  1. Operatori ekonomik‘‘Jordil’’ Sh.a, me oferte ekonomike 23.930.800 leke pa tvsh.
  a. Nuk ka permbushur piken 2.3.6 Kapacieti teknik.
  b. Nuk eshte permbushur pika 2.3.9.
  2. Operatori ekonomik‘‘Ardit Ceka", me oferte ekonomike 30.983.346 leke pa TVSh.
  Operatori ekonomik ka paraqitur vetem oferten ekonomike por nuk I ka paraqitur asnje dokument per te plotesuar kriteret e pergjithshme te pranimit/kualifikimit, kriteret e vecanta te kualifikimit ,kapacitetin ekonomik dhe financiar si edhe kapacitetin teknik te kerkuar per kete procedure.
  3. Operatori ekonomik‘‘W-Center’’ Shpk
  Nuk ka paraqitur asnje oferte ekonomike .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.34 - Dt.27-08-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.40 - Dt.08-10-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data