Open Procurement Albania

Sherbim i Ruajtjes se Sigurise Fizike per Ambjentet nen administrimin e Ujesjelles Kanalizimeve Mat

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Mat
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Mat
Objekti i Tenderit Sherbim i Ruajtjes se Sigurise Fizike per Ambjentet nen administrimin e Ujesjelles Kanalizimeve Mat.
Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 36 muaj.
Nr. Reference REF-74945-06-14-2018
Vlera / Fondi Limit 18 374 295,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 18-06-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 19-07-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 19-07-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 8
Operatorė Konkurues TREZHNJEVA SHPK
EUROGJICI-SECURITY SHPK
SNAJPER SECURITY SHPK
RES-03 SHPK
GRAND SECURITY SHPK
INTERNATIONAL SECURITY ALBANIA SHPK
SAFE SHPK
KURTI SECURITY SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SH.P.S.F "SNAJPER SECURITY"
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 17498056.48
  Data e shpalljes sė fituesit 14-11-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 20997667.78
  Data e lidhjes sė kontratės 22-11-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 36 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marre pergjigje me Vendim te K.P.P. nr. 721/2018 date 24.10.2018.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. SAFE SHPK:
  •Nuk ploteson Kriteret e vecanta te kualifikimit pika 1/c (formulari i ofertes pika, sipas shtojces 1, dhe Kapaciteti teknik pika 8. Operatoret ekonomik duhet te paraqesin analizen e kostos per oferten e paraqitur( shih shtojca 1 sqarime), nuk i eshte permbajtur analizes se kostos.
  •Dokumenti Vendim nr. 171/4 date 31.12.2005 i Drejtorise se Policise se Shtetit nuk eshte ne formen e duhur te kerkuar nga ligjit nr. 9643, datė 20.11.2006 “Pėr prokurimin publik”, i ndryshuar neni 13 pika 3/a si dhe neni 45 paragrafi 2 shkroinja e).

  2. "KURTI SECURITY" SHPK:
  •Nuk plotesoi kriteret e vendosura si ne Dst nuk paraqitii oferte te rregullt, nuk ju pergjigj AK pas kerkeses per sqarim oferte.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Qeverisja Vendore Mat REF-74945-06-14-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.46 - Dt.19-11-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.47 - Dt.26-11-2018
  Apelime dhe Vendime tė KPP

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data