Open Procurement Albania

Loti i tretė: “Supervizioni i punimeve pėr objektin: “Ndėrtim Stacionesh pompimi dhe Deposh nė Ujėsjellėsa Rajonal, Faza II”

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Loti i tretė: “Supervizioni i punimeve pėr objektin: “Ndėrtim Stacionesh pompimi dhe Deposh nė Ujėsjellėsa Rajonal, Faza II”
Nr. Reference REF-76056-06-22-2018
Vlera / Fondi Limit 877 443,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 25-06-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 05-07-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 05-07-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues ERSI-M SHPK
C.E.C Group SHPK
DERBI-E SHPK
INFRATECH SHPK
HE & SK 11 SHPK
Novatech Studio SHPK
TOWER SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • INFRATECH SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 814 280,00
  Data e shpalljes sė fituesit 10-10-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 977136
  Data e lidhjes sė kontratės 19-10-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 70 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ėshtė paraqitur ankesa nga operatori ekonomik “ERSI-M”sh.p.k. Me Nr. K-3091/1 Prot. Datė 16.07.2018. Me anė tė sė cilave kundėrshton vlerėsimin e ofertave pėr kėtė objekt prokurimi duke kėrkuar rivlerėsimin e ofertave.
  Ankesės sė mėsipėrme i ėshtė kthyer pėrgjigje me me ane tė shkresės me Nr. K-3091/1 Prot. Datė 16.07.2018.. Duke mos pranuar ankesėn e paraqitur prej tij.
  Gjatė afatit kohor pėr ankesa nė KPP ėshtė paraqitur ankesė nga “ERSI-M”sh.p.k. I cili ka kthyer pergjigje me anė tė vendimit. 655/2018 datė 05.10.2018 .

  Tė skualifikuar:
  1. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “Ersi M” sh.p.k:
  Operatori Ekonomik “Ersi M” sh.p.k nuk plotėson, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti teknik, pasi Vlera e ofertės ekonomike tė paraqitur nga Operatori Ekonomik ėshtė nėn vlerėn minimale tė pėrllogaritur nga Autoriteti Kontraktor .

  2. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “cec Group” shpk
  Operatori Ekonomik “CEC GROUP” shpk nuk plotėson, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti teknik, pasi Vlera e ofertės ekonomike tė paraqitur nga Operatori Ekonomik ėshtė nėn vlerėn minimale tė pėrllogaritur nga Autoriteti Kontraktor .

  3. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “DERBI-E” shpk
  Operatori Ekonomik “DERBI-E” shpk” nuk plotėson, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti teknik, pasi Vlera e ofertės ekonomike tė paraqitur nga Operatori Ekonomik ėshtė nėn vlerėn minimale tė pėrllogaritur nga Autoriteti Kontraktor

  4. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “TOWER”sh.p.k
  Shoqėria ”TOWER” sh.p.k nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket personelit tė nevojshėm pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.

  5. Oferta e paraqitur nga bashkimi i operatorėve ekonomik “HE & SK 11” sh.p.k & “GL” sh.p.k
  Nuk plotėson kėrkesat e pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit.( lidhur me kriterin per paraqitjen e puneve te ngjashme).

  6. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “Novatech Studio”sh.p.k
  Operatori ekonomik nuk ka paraqitur formularet e deklarimit te pagesave pėr sigurimet shoqėrore dhe shendetesore ēka bie nė kundėrshtim me kriteret e kėrkuara nė DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.41 - Dt.15-10-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.43 - Dt.29-10-2018
  Apelime dhe Vendime tė KPP

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data