Open Procurement Albania

Loti i Parė: “Supervizioni i punimeve pėr objektin: “Ndėrtim rrjet ujėsjellėsi dhe kanalizime nė zonėn e Lanabregasit, Faza II”

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Loti i Parė: “Supervizioni i punimeve pėr objektin: “Ndėrtim rrjet ujėsjellėsi dhe kanalizime nė zonėn e Lanabregasit, Faza II”
Nr. Reference REF-76052-06-22-2018
Vlera / Fondi Limit 1 338 853,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 25-06-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 05-07-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 05-07-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues
Operatorė Konkurues DERBI-E SHPK
CEC GROUP SHPK
NOVATECH STUDIO SHPK
HE&SK 11 SHPK & GL SHPK
INVICTUS SHPK & LENI ING SHPK
ERALD-G SHPK
INFRATECH SHPK
TOWER SHPK
A&E ENGINEERING
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Tower SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 283 497,00
  Data e shpalljes sė fituesit 17-10-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1540196
  Data e lidhjes sė kontratės 19-10-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 120 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Ėshtė paraqitur ankesė nga operatori ekonomik “ERSI-M” SHPK me Nr. K-3093 Prot. Datė 16.07.2018, tė cilės i ėshtė kthyer pėrgjigje me anė tė shkresė Nr. K-3093/1 Prot. Datė 16.07.2018 duke mos e pranuar ankesėn e paraqitur prej.
  Ėshtė paraqitur ankesė nga BOE “INVICTUS SHPK &LENI ING” SHPK me Nr. K-18034 Prot. Datė 17.07.2018, tė cilės i ėshtė kthyer pėrgjigje me anė tė shkresė Nr. 18034 /1 Prot. Datė 27.07.2018 duke mos e Pranuar ankesėn e paraqitur prej.

  Gjatė afatit kohor pėr ankimim nė KPP, ėshtė paraqitur ankesa nga ana e “ERSI-M” SHPK .
  Gjatė afatit kohor pėr ankimim nė KPP, ėshtė paraqitur ankesa nga ana e BOE “INVICTUS SHPK & LENI ING” SHPK
  Komisioni i Prokurimit Publik eshte pėrgjigjur me anė tė vendimit. 672/2018 datė 08.10.2018.

  Tė skualifikuar:
  1.Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “ERSI-M” SHPK
  • Operatori Ekonomik “ERSI-M” shpk” nuk plotėson, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti teknik, pasi Vlera e ofertės ekonomike tė paraqit.
  ur nga Operatori Ekonomik ėshtė nėn vlerėn minimale tė pėrllogaritur nga Autoriteti Kontraktor

  2. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “DERBI-E” SHPK:
  • Operatori Ekonomik “DERBI-E” SHPK nuk plotėson, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti teknik, pasi Vlera e ofertės ekonomike tė paraqitur nga Operatori Ekonomik ėshtė nėn vlerėn minimale tė pėrllogaritur nga Autoriteti Kontraktor.

  • Vėrtetimi i Debisė i paraqitur nė sistemin elektronik nga Operatori ekonomik nuk vėrteton shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike pėr periudhėn mė tė fundit para hapjes sė ofertave qė tashmė ishte maturuar pėr proēedurėn e prokurimit konkretisht muajin Maj 2018.

  3.Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “cec Group” SHPK
  • Operatori Ekonomik “CEC GROUP” SHPK nuk plotėson, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti teknik, pasi Vlera e ofertės ekonomike tė paraqitur nga Operatori Ekonomik ėshtė nėn vlerėn minimale tė pėrllogaritur nga Autoriteti Kontraktor .

  4.Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “Novatech Studio” SHPK:
  • Operatori ekonomik nuk ka arritur tė paraqesė formularet e deklarimit te pagesave pėr sigurimet shoqėrore dhe shendetesore ēka bie nė kundėrshtim me kriteret e kėrkuara nė DST.
  • Oferta e Operatorit Ekonomik “NOVATECH STUDIO” SHPK, rezulton nen minimumin e lejuar te perllogaritur nga Autoriteti Kontraktor, ne baze te VKM nr.354, date 11.05.2016.

  5.Oferta e paraqitur nga BO “HE&SK 11” SHPK & “GL” SHPK:
  Operatori Ekonomik “HE&SK 11”sh.p.k &GL sh.p.k nuk plotėson, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti teknik, pasi Vlera e ofertės ekonomike tė paraqitur nga Operatori Ekonomik ėshtė nėn vlerėn minimale tė pėrllogaritur nga Autoriteti Kontraktor.

  6. Oferta e paraqitur nga BO” INVICTUS SHPK &LENI ING” SHPK:
  Operatori Ekonomik “INVICTUS SHPK &LENI ING” SHPK nuk plotėson, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti teknik, pasi Vlera e ofertės ekonomike tė paraqitur nga Operatori Ekonomik ėshtė nėn vlerėn minimale tė pėrllogaritur nga Autoriteti Kontraktor .

  7. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “ERALD-G” SHPK
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.42 - Dt.22-10-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.43 - Dt.29-10-2018
  Apelime dhe Vendime tė KPP

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data