Open Procurement Albania

Asfaltimi i objekteve tė investimeve dhe mirėmbajtjes sė rrjetit UKT sha

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Asfaltimi i objekteve tė investimeve dhe mirėmbajtjes sė rrjetit UKT sha
Nr. Reference REF-76936-06-28-2018
Vlera / Fondi Limit 14 885 745,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 29-06-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 30-07-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 30-07-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues A.L-ASFALT SHPK
VARAKU E SHPK
LIQENI VII SHA
FUSHA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FUSHA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 13 147 050,00
  Data e shpalljes sė fituesit 20-08-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 15776460
  Data e lidhjes sė kontratės 14-09-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomik pėr arsyet si mė poshtė vijon:
  1. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “A.L-ASFALT” Shpk me vlerė tė ofertės 0 (zero) lekė pa TVSH
  Pas hapjes sė ofertave, Komisioni i Vlerėsimit tė Ofertave konstatoi se shoqėria “A.L-ASFALT” sh.p.k nuk ka paraqitur nė sistemin elektronik dokumentacionin ligjor e teknik tė kėrkuar nė Shtojcėn 12 gjithashtu nuk ka paraqitur ofertėn ekonomike me preventivin bashkėlidhur tė dokumenteve tė tenderit pėr kėtė procedurė.
  2. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “LIQENI VII” sh.a.me vlerė tė ofertės 11.124.750 lekė pa TVSH
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10 , ėshtė i paplotė lidhur me kamionēinat me kapacitet mbajtes minimumi 1.5 ton dhe maksimumi 2 ton pėr secilėn kamionēinė te kerkuar nga AK (2 cope) , pėr rrjedhojė i pavlefshėm.
  3. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “VARAKU E” sh.p.k me vlerė tė ofertės 9.450.000 lekė pa TVSH.
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10 , ėshtė i paplotė lidhur me kamionēinat me kapacitet mbajtes minimumi 1.5 ton dhe maksimumi 2 ton pėr secilin kamion te kerkuar nga AK (2 cope), pėr rrjedhojė i pavlefshėm.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.34 - DT.27-08-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.38 - Dt.24-09-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data