Open Procurement Albania

Blerje Materiale Elektrike dhe Mekanike

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje Materiale Elektrike dhe Mekanike
Nr. Reference REF-77234-06-29-2018
Vlera / Fondi Limit 2 797 942,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 02-07-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 12-07-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 12-07-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues RAMI-COMPANY Shpk
LIGUS Shpk
HTM Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • RA-MI KOMPANI
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 365 700,00
  Data e shpalljes sė fituesit 24-08-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2838840
  Data e lidhjes sė kontratės 11-09-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 10 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1.” LIGUS” Shpk, Vlera: 2.365.700 lekė pa tvsh
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  Operatori ekonomik nuk ka arritur tė dėshmojė pėrmbushjen e kushteve te veēanta tė kualifikimit , kapaciteti teknik pika 3.6 kapacitetit teknik pika 3.6, ēka bie nė kundėrshtim kriterin e kėrkuar nė DST.
  2. “HTM” Shpk, Vlera: 2.590.000 lekė pa tvsh.
  Operatori ekonomik nuk ka arritur tė dėshmojė pėrmbushjen e kushteve te veēanta tė kualifikimit kapaciteti teknik pika 3.11.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.34 - Dt.27-08-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.37 - Dt.17-09-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data