Open Procurement Albania

Ndėrtim impianti klorinimi dhe rikonstruksion deposh nė Qytetin e Tiranės

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Ndėrtim impianti klorinimi dhe rikonstruksion deposh nė Qytetin e Tiranės
Nr. Reference REF-79427-07-16-2018
Vlera / Fondi Limit 30 113 596,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 17-07-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-08-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 17-08-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 13
Operatorė Konkurues KLAJGER KONSTRUKSION SHPK
INA SHPK
COLOMBO SHPK
ALKO-IMPEX General Construcion SHPK
S I R E T A 2F SHPK
EURONDERTIMI 2000 SHPK
IGOR ELEKTRIK SHPK & KOLA INVEST SHPK
EURO-ALB SHPK
RRUGA URA ASFALTIM NR.2 ELBASAN SHPK & DELIA IMPEX SHPK
SENKA SHPK
HASTOĒI SHPK
KUPA SHPK
COMPANY RIVIERA 2008 SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • S I R E T A 2F
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 28 000 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 14-09-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 33600000
  Data e lidhjes sė kontratės 30-10-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 90 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomik pėr arsyet si mė poshtė vijon:

  1. “KLAJGER KONSTRUKSION” SHPK
  • Nuk pėrmbush kriteret specifike lidhur me mjetet (per autobetonierėn nuk ka paraqitur dokumentacionin e nevojshėm).

  2. “INA” SHPK
  • Nuk permbush kriteret e percaktuara ne DST lidhur me stafin teknik.
  • Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė lidhur me kamionat me kapacitet mbajtes minimumi 15 ton dhe maksimumi 20 ton pėr secilin te kerkuar nga AK (2 cope).

  3. “C O L O M B O” SHPK
  • Nuk ka paraqitur asnjė punonjės manovrator tė paisur me dėshmi drejtimi tė vlefshme pėr automakinist.
  • Dokumentacioni i paraqitur nga Operatorėve Ekonomik lidhur me Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti pika 8, ėshtė i paplotė.

  4. “EURO-ALB” SHPK.
  • Shoqėria nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion pėr tė provuar qė ka tė punėsuar nė staf Inxhinier – Auditues energjie (1 person) (i pajisur me “Certifikate per auditimin e energjise).
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti pika 9 a, ėshtė i paplotė.
  • Operatori Ekonomik nuk ka paraqitur asnjė punonjės manovrator tė paisur me dėshmi drejtimi tė vlefshme pėr automakinist.
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatorėve Ekonomik lidhur me Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti pika 8, ėshtė i paplotė .

  2. Bashkimi i operatoreve ekonomik JV“RRUGA URA ASFALTIM NR.2 ELBASAN” SHPK. &” DELIA IMPEX” SHPK
  • Operatori Ekonomik nuk ka paraqitur asnjė punonjės manovrator tė paisur me dėshmi drejtimi tė vlefshme pėr automakinist.
  • Dokumentacioni i paraqitur nga Operatorėve Ekonomik lidhur me Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti pika 13, ėshtė i paplotė.

  3. “HASTOĒI” SHPK
  • Autoriteti kontraktor UKT sha ka konstatuar se automjetet e deklaruara me anė tė shtojcės Nr. 10 nė kėtė procedurė prokurimi janė tė angazhuara nė tenderin me objekt: “Instalim i sistemit Ujėmatės elektromagnetik nė Depot e Tiranės (Faza I)” nė tė cilin Operatori ekonomik “HASTOĒI” SHPK ėshtė shpallur fitues dhe ėshtė nė proces zbatimi tė kontratės.
  • Dokumentacioni i paraqitur nga Operatorėve Ekonomik lidhur me shtojcėn 10 , ėshtė i paplotė.

  4. “KUPA” SHPK
  • Operatori Ekonomik nuk ka paraqitur asnjė punonjės manovrator tė paisur me dėshmi drejtimi tė vlefshme pėr automakinist.
  • Operatori Ekonomik nė pėrmbushje tė kriterit tė mėsipėrm nuk ka paraqitur anjsė dokumentacion qė tė ketė tė punėsuar ekspert zjarrfikes te certifikuar.

  5. “COMPANY RIVIERA 2008” SHPK
  • Shoqėria nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion pėr tė provuar qė ka tė punėsuar nė staf Inxhinier – Auditues energjie (1 person) (i pajisur me “Certifikate per auditimin e energjise).
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti pika 9 a, ėshtė i paplotė.
  • Operatori Ekonomik nuk ka paraqitur asnjė punonjės manovrator tė paisur me dėshmi drejtimi tė vlefshme pėr automakinist.
  6. “ALKO-IMPEX General Construcion” SHPK
  • Operatori Ekonomik “ALKO-IMPEX General Construcion” SHPK s’kualifikohet pasi nuk ka paraqitur dokumentacionin ligjor e teknik, tė pėrcaktuara nė dokumentat standarte tė tenderit pėr kėtė procedurė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.37 - Dt.17-09-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.44 - Dt.05-11-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data