Open Procurement Albania

Ndėrtim rrjet furnizimi me ujė i zonės sė "Bab Rexhės", Fusha e Aviacionit

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Ndėrtim rrjet furnizimi me ujė i zonės sė "Bab Rexhės", Fusha e Aviacionit”
Nr. Reference REF-82943-08-14-2018
Vlera / Fondi Limit 38 513 055,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-08-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 14-09-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 14-09-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 15
Operatorė Konkurues EURONDERTIMI 2000 SHPK
B 93 SHPK & RIVIERA SHPK
BONUS SHPK & Guri Ndertim SHPK
DAJTI PARK 2007 SHPK
SENKA SHPK
NDREGJONI SHPK
ARB & TRANS-2010 SHPK & “KUPA SHPK
Viante Konstruksion SHPK
JUNIK SHPK
RRUGA URA ASFALTIM NR.2 ELBASAN SHPK & IGOR ELEKTRIK SHPK & “DELIA IMPEX SHPK
ADRIATIK SHPK & “Varaku E SHPK
BE - IS SHPK
BibaX SHPK
ALEN - CO SHPK
FAT GROUP SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Ndregjoni SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 33 592 456,00
  Data e shpalljes sė fituesit 06-12-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 40310947.2
  Data e lidhjes sė kontratės 10-01-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 60 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ėshtė paraqitur ankesa nga operatori ekonomik “JUNIK” SHPK me Nr.K.- 3926 Prot dt.05.10.2018 dhe nga operatori ekonomik “DAJTI PARK 2007” SHPK me Nr.22974 prot., datė 08.10.2018 me anė tė sė cilave kundėrshtojn vlerėsimin e ofertave pėr kėtė objekt prokurimi duke kėrkuar rivlerėsimin e ofertave.

  Ankesave tė mėsipėrme u ėshtė kthyer pėrgjigje me ane tė shkresave me Nr.K.- 3926 /1Prot dt.05.10.2018 dhe Nr.22974/1 prot., datė 10.10.2018. Duke mos pranuar ankesat e paraqitura prej tyre.
  Gjatė afatit kohor pėr ankesa nė KPP ėshtė paraqitur ankesė nga O.E “DAJTI PARK 2007” SHP.K me ane tė shkreses me Nr.23925 Prot dt.19.10.2018.
  Komisioni i Prokurimit Publik me anė tė vendimit Nr. 817 datė 03.12.2018 vendosi: “Tė mos pranoj ankesėn e paraqitur nga O.E “DAJTI PARK 2007” SHPK .

  Jane skualifikuar:
  1. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “EURONDERTIMI 2000” SHPK:
  • Operatori ekonomik ka paraqitur Certifikatėn ISO 9001-2008 me nr 15018C e cila si afat tė fundit tė kalimit nė ISO 9001-2015 ka datėn 15.09.2018. Vlen tė theksohet se oferta ekonomike ėshtė dorėzuar nė datėn 25.09.2018 dhe operatori ekonomik nuk ka rinovuar certifikatėn ISO 9001.
  Lidhur me sa mė sipėr dokumentacioni i paraqitur nga ky operator lidhur me certifikatėn ISO ėshtė i pavlefshėm.
  • Nuk ploteson kriteret e vendosura ne DST (Shtojca 10) pėr mjetet e pajisjet teknike.

  2. Oferta e paraqitur nga bashkimi i operatoreve ekonomik “B-93” SHPK & “Riviera” SHPK :
  • Nuk ploteson kriteret e vendosura ne DST (Shtojca 10) pėr mjetet e pajisjet teknike.
  Operatori ekonomik B93 shpk ka paraqitur nė shtojcėn 10 se disponon dhe mjete tė siguruara me kontrata qeraje. KVO konstatatoi shtojca nr.10 tė e disponimit tė mjeteve tė operatorit B93 shpk nuk ėshtė plotėsuar nė formatin e duhur pasi nuk ka plotėsuar targėn e mjetit , nr e lejės sė qarkullimit si dhe nr. E shasisė sė mjetit. Shtojca 10 e paraqitur nga operatyori ekonomik B 93 lidhur me mjetet e siguruara me qera ėshtė e pasaktė pėr rrjedhojė e pavlefshme.
  • Bashkimi i operatorėve ekonomik nuk ka paraqitur punonjės manovrator automakinist i cili tė figurojė nė listpagesat e shoqėrisė pėr tre muajt e fundit.
  • Shoqėria “B 93” SHPK dhe shoqėria “Riviera” SHPK nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket personelit tė nevojshėm pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.

  3. Oferta e paraqitur nga bashkimi i operatoreve ekonomik “Bonus SHPK”& “Guri Ndėrtim” SHPK :
  • Nuk ploteson kriteret e vendosura ne DST (Shtojca 10) pėr mjetet e pajisjet teknike.
  Bashkimi i operatorėve ekonomik nuk ka paraqitur asnjė punonjės duke mos pėrmbushur nė kėtė mėnyrė kriterin e kėrkuar nga AK.
  • Shoqėria “ Bonus shpk dhe Guri Ndėrtim SHPK” nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket personelit tė nevojshėm pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.

  4. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “Dajti Park 2007” SHPK:
  • Nuk ploteson kriteret e vendosura ne DST (Shtojca 10) pėr mjetet e pajisjet teknike.
  Operatori ekonomik nuk ka paraqitur asnjė punonjės duke mos pėrmbushur nė kėtė mėnyrė kriterin e kėrkuar nga AK.
  • Shoqėria “Dajti Park 2007” SHPK nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket personelit tė nevojshėm pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional .

  5. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “SENKA” SHPK:
  • Nuk ploteson kriteret e vendosura ne DST (Shtojca 10) pėr mjetet e pajisjet teknike.

  6. Oferta e paraqitur nga Bashkimi i Operatorėve Ekonomik “Arb &Trans 2010” SHPK & “KUPA” SHPK :
  • Operatori ekonomik ARB-Trans 2010 nuk ka paraqitur dokumentacion pėr tė vėrtetuar se disponon si pjesė tė stafit tė punėsuar mjek tė pėrgjithshėm.

  7. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “Viante Konstruksion” SHPK:
  • Nuk ploteson kriteret e vendosura ne DST (Shtojca 10) pėr mjetet e pajisjet teknike.

  8. Oferta e paraqitur nga Operatori ekonomik “Junik” SHPK:
  • Operatori ekonomik nuk ka paraqitur asnjė punonjės manovrator tė paisur me dėshmitė drejtimit pėr automakinist.
  • Shoqėria “ Junik” SHPK nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.

  9. Oferta e paraqitur nga Operatori ekonomik “BIBA X” SHPK:
  • Oferta ėshtė paraqitur mbi fondin limit i cili pėr procedurėn e mėsipėrme ka qėnė 38.513.055 (tridhjetė e tetė milion e pesėqind e trembėdhjetė mijė e pesėdhjėtė e pesė) lekė pa TVSH.

  10. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “ALEN – CO” SHPK :
  • Nuk ka paraqitur nė sistemin elektronik ofertėn ekonomike dhe dokumentacionin e plotė ligjor e teknik tė kėrkuar nė Shtojcėn 12, tė dokumenteve tė tenderit pėr kėtė procedurė.

  11. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “Fat Group” SHPK:
  • Nuk ka paraqitur nė sistemin elektronik ofertėn ekonomike dhe dokumentacionin e plotė ligjor e teknik tė kėrkuar nė Shtojcėn 12, tė dokumenteve tė tenderit pėr kėtė procedurė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.49 - Dt.11-12-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.03 - Dt.21-01-2019
  Apelime dhe Vendime tė KPP

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data