Open Procurement Albania

Pėrmirėsim furnizimi me ujė nė rrugėn ”Thoma Koxhaj”

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Pėrmirėsim furnizimi me ujė nė rrugėn ”Thoma Koxhaj”
Nr. Reference REF-83189-08-16-2018
Vlera / Fondi Limit 37 919 546,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 17-08-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 18-09-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 18-09-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 12
Operatorė Konkurues EURONDERTIMI 2000 SHPK
BAJRAMI N SHPK
Senka SHPK
NDREGJONI SHPK
ADRIATIK SHPK & Varaku E SHPK
RRUGA URA ASFALTIM NR.2 ELBASAN SHPK & Igor Elektrik SHPK & DELIA SHPK
JUNIK SHPK
LIQENI VII SHPK
BE - IS SHPK
KUPA SHPK
ALEN - CO SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ADRIATIK-VARAKU.E SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 33739237.03
  Data e shpalljes sė fituesit 25-10-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 40487084.44
  Data e lidhjes sė kontratės 07-11-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 90 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ėshtė paraqitur ankesa nga operatori ekonomik “JUNIK” SHP.K me Nr.K.3924 Prot dt.05.10.2018, me anė tė sė cilės kundėrshton vlerėsimin e ofertave pėr kėtė objekt prokurimi duke kėrkuar rivlerėsimin e ofertave.
  Ankesės sė mėsipėrme i ėshtė kthyer pėrgjigje me me ane tė shkresės me Nr.K.3924/1 Prot dt.05.10.2018. Duke mos pranuar ankesėn e paraqitur prej tij.

  Tė skualifikuar:

  2. “EURONDERTIMI 2000 SHPK:
  Dokumentacioni i paraqitur nga ky operator lidhur me certifikatėn ISO ėshtė i pavlefshėm.
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė lidhur me kamionat vetshkarkues me kapacitet mbajtes minimumi 5 ton dhe maksimumi 10 ton tė kerkuar nga AK (3 cope) si dhe ėshtė i paplotė lidhur me kamionēinat me kapacitet mbajtes minimumi 1.5 ton dhe maksimumi 2 ton te kerkuar nga AK (4 copė), kamionat vetshkarkues me kapacitet mbajtes minimumi 15 ton dhe maksimumi 20 ton tė kerkuar nga AK (3 cope), eskavatorin me goma, fadromėn me goma si dhe autovinēin .

  3. “B-93” SHPK:
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė lidhur me kamionēinat me kapacitet mbajtes minimumi 1.5 ton dhe maksimumi 2 ton te kerkuar nga AK (4 copė) .
  Operatori ekonomik nuk ka paraqitur punonjės manovrator automakinist i cili tė figurojė nė listpagesat e shoqėrisė pėr tre muajt e fundit.
  Pra sa mė sipėr Shoqėria “ B 93” shpk nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket personelit tė nevojshėm pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.

  4. “Bajrami N” SHPK:
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė lidhur me kamionēinat me kapacitet mbajtes minimumi 1.5 ton dhe maksimumi 2 ton te kerkuar nga AK (4 copė) .
  Nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket personelit tė nevojshėm pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.

  5. “SENKA” SHPK:
  Pra sa mė sipėr cituar dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė lidhur me kamionēinat me kapacitet mbajtes minimumi 1.5 ton dhe maksimumi 2 ton te kerkuar nga AK (4 copė) .

  6. “Ndregjoni” SHPK:
  Duke qėnė se me anė tė shkresės me Nr. 22967 prot., datė 08.10.2018 me lėndė: “Deklaratė tėrheqje” nė tė cilėn deklaron se tėrhiqet nga procedura me objekt: “Pėrmirėsim furnizimi me ujė nė rrugėn ”Thoma Koxhaj” me Fondin Limit: 37.919.546 (tridhjetė e shtatė milion e nėntėqind e nėntėmbėdhjetė mijė e pesėqind e dyzet e gjashtė) lekė pa TVSH. Pėr shkak tė angazhimit nė kontrata tė tjera.

  7. “Junik” SHPK:
  Operatori ekonomik nuk ka paraqitur asnjė punonjės manovrator tė paisur me dėshmitė drejtimit pėr automakinist. Pėr rrjedhojė dokumentacioni i paraqitur nga shoqėria pėr tė pėrmbushur kriterin e mėsipėrm ėshtė i paplotė.

  8. “KUPA” SHPK:
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė lidhur me kamionēinat me kapacitet mbajtes minimumi 1.5 ton dhe maksimumi 2 ton te kerkuar nga AK (4 copė).

  9. “ALEN – CO” SHPK:

  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.43 - Dt.29-10-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.45 - Dt.12-11-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data