Open Procurement Albania

Rikonstruksion i katėr linjave tė transmetimit Dj 426mm celik nga Hec Lanabregas - takimin me Tub. Dn 700 mm celik

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i katėr linjave tė transmetimit Dj 426mm celik nga Hec Lanabregas - takimin me Tub. Dn 700 mm celik
Nr. Reference REF-83292-08-17-2018
Vlera / Fondi Limit 49 106 150,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 20-08-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-09-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 20-09-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 13
Operatorė Konkurues FAT GROUP SHPK
ALEN - CO SHPK
Biba X SHPK
NDREGJONI SHPK
JUNIK SHPK
BE - IS SHPK
HASTOĒI SHPK
LIQENI VII SHPK
Senka SHPK
IGOR ELEKTRIK SHPK & KOLA INVEST SHPK
Viante Konstruksion SHPK
BAJRAMI N SHPK
B-93 SHPK & RIVIERA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • IGOR ELEKTRIK - KOLA INVEST
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 43397357.25
  Data e shpalljes sė fituesit 17-10-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 52076828.7
  Data e lidhjes sė kontratės 14-12-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 90 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Ėshtė paraqitur ankesa nga operatori ekonomik “Junik” SHPK ,Nr. K-3925 Prot. Datė 05.10.2018, tė cilės i ėshtė kthyer pėrgjigje me anė tė shkresės Nr. K-3925/1 Prot. Datė 05.10.2018 duke mos e pranuar ankesėn e paraqitur prej tij.

  Tė skualifikuar:

  1. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “Viante Konstruksion” SHPK :
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė lidhur me kamionēinat me kapacitet mbajtes minimumi 1.5 ton dhe maksimumi 2 ton te kerkuar nga AK (4 copė) si dhe me me kamionat me kapacitet mbajtes minimumi 5 ton dhe maksimumi 10 ton te kerkuar nga AK (4 copė) .

  2. Oferta e paraqitur nga bashkimi i operatoreve ekonomik “B-93” SHPK & “Riviera” SHPK:
  Operatori ekonomik B93 SHPK ka paraqitur nė shtojcėn 10 se disponon dhe mjete tė siguruara me kontrata qeraje. Nga konstatimi qe iu bė shtojcės nr.10 tė disponimit tė mjeteve tė operatorit B93 SHPK rezulton se ajo nuk ėshtė plotėsuar nė formatin e duhur pasi nuk ka plotėsuar targėn e mjetit , nr e lejės sė qarkullimit si dhe nr. E shasisė sė mjetit. Shtojca 10 e paraqitur nga operatyori ekonomik B 93 lidhur me mjetet e siguruara me qera ėshtė e pasaktė .

  3. Oferta e paraqitur nga bashkimi i operatoreve ekonomik “Bajrami N” SHPK:
  • Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė lidhur me kamionēinat me kapacitet mbajtes minimumi 1.5 ton dhe maksimumi 2 ton te kerkuar nga AK (4 copė) .
  • Shoqėria “ Bajrami N” SHPK nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket personelit tė nevojshėm pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional .

  4. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “SENKA” SHPK:
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė lidhur me kamionēinat me kapacitet mbajtes minimumi 1.5 ton dhe maksimumi 2 ton te kerkuar nga AK (4 copė) .

  5. Oferta e paraqitur nga Operatori ekonomik “Junik” SHPK:
  Operatori ekonomik nuk ka paraqitur asnjė punonjės manovrator tė paisur me dėshmitė drejtimit pėr automakinist.

  6. Oferta e paraqitur nga Operatori ekonomik “BIBA X” SHPK:
  Nga sa vihet re mė sipėr operatori ekonomik nuk ka paraqitur asnjė punonjės manovrator tė paisur me dėshmitė drejtimit pėr automakinist. Pėr rrjedhojė dokumentacioni i paraqitur nga shoqėria pėr tė pėrmbushur kriterin e mėsipėrm ėshtė i paplotė pėr rrjedhojė i pavlefshėm.

  7. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “ALEN – CO” SHPK.
  Operatori Ekonomik “ALEN-CO” SHPK s’kualifikohet pasi nuk ka paraqitur dokumentacionin e plotė ligjor dhe teknik dhe Formularin e Ēmimit tė Ofertės sipas Shtojcės 1 dhe preventivin e detajuar sipas zėrave pėrkatės, kėrkesa kėto tė pėrcaktuara nė Kriteret e Pėrgjithshme tė Kualifikimit dhe Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, Shtojca 12, e dokumenteve standarte tė tenderit pėr kėtė procedurė.

  8. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “Fat Group” SHPK.
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.42 - Dt.22-10-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.51 - Dt.24-12-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data