Open Procurement Albania

Blerje Rakorderi

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Kavaje
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Kavajė
Objekti i Tenderit Blerje Rakorderi
Nr. Reference REF-83369-08-20-2018
Vlera / Fondi Limit 2 934 150,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 22-08-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 03-09-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 03-09-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues 2A Trade Engineering SHPK
Comfort SHPK
Fat Group SHPK
VIBTIS SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • 2A TRADE & ENGINEERING
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 746 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 19-09-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Comfort :
  • Nuk ka paraqitur Autorizim Prodhuesi per matesat e ujit .Dokumenti i paraqitur nga kompania NWM per shoqerine HIDROFAHO shpk nuk eshte autorizim prodhuesi .Ka paraqitur certifikate ISO 9001:2015 te pa perkthyer te kesaj kompanie, ndersa ISO 14001: 2004 nuk ka paraqitur fare.Katallogu ne pjesen me te madhe eshte i paperkthyer.
  • OE per te gjitha produktet nuk ka plotesuar ne menyre konkrete oferten teknike.Ne kollonen ku duhet te plotesohej numri i faqes se katalogut ose kodi i produktit kjo nuk eshte bere ne asnje rast.
  • OE nuk ka paraqitur mostrat ne oren e caktuar te hapjes se ofertes. Mostrat jane sjelle nga OE me ane te shoferit gati 20 min mbas hapjes se procedures.

  2. Fat Group
  • Per zerat matesa uji (gjithsej 6 artiku) ky operator eshte paraqitur me matesin e markes APATOR sa.Per kete mates ka paraqitur dokumentacionin perkates Autorizim Prodhuesi, ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, Certifikate Higjene, kataloge, certifikim CE sic eshte kerkuar ne DST
  • OE nuk ka paraqitur certifikaten ISO 14001:2004, ISO 9001-2008 nga markat e sjella moster TEKSAN dhe NWM.
  • OE per zerin vula matesi nuk ka plotesuar ne menyre korrekte Oferten Teknike, ka mangesi ne plotesimin e tabeles se kerkuar nga AK, nuk ka te dhena per faqen e katalogut ose kodin e produktit.Mosplotesimi i ofertes teknike eshte kusht per skualifikim.

  1. VIBTIS
  • 1.OE ka parqitur ekstraktin tregtar te QKB dhe ate Historik te dates 23.5.2018 qe eshte me shume se tre muaj nga data e hapjes se tenderit.
  • 2.Nuk ka paraqitur Vertetim te pageses se detyrimeve nga Tatim Taksat si dhe formularin e Pageses se Sigurimeve Shoqerore dhe Shendetsore te kompanise.
  • 7.OE nuk ka paraqitur mostrat ne oren e caktuar te hapjes se ofertes. Mostrat jane sjelle nga OE me ane te shoferit gati 20 min mbas hapjes se procedures
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.38 - Dt.24-09-2018
  Lidhja e Kontratės

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data