Open Procurement Albania

"Ndėrtimi i linjės sė transmetimit dhe depos sė ujit nė fshatin Drenovė "

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Korce
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Korēė
Objekti i Tenderit "Ndėrtimi i linjės sė transmetimit dhe depos sė ujit nė fshatin Drenovė "
Nr. Reference REF-83506-08-22-2018
Vlera / Fondi Limit 24 000 000,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 23-08-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 24-09-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 24-09-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 9
Operatorė Konkurues NIKA SHPK & NDREGJONI SHPK
A.L-ASFALT SHPK
EGLAND SHPK
B-93 SHPK
XHENGO SHPK & CURRI SHPK
MANE/S SHPK
LALA SHPK
AVDOLLI SHPK & ALMO KONSTRUKSION SHPK
ALEN - CO SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • A.L-ASFALT
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 16 183 803,00
  Data e shpalljes sė fituesit 05-11-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 19420563
  Data e lidhjes sė kontratės 12-11-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 15 javė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike "NIKA" SHPK & ”NDREGJONI ” SHPK :
  • Bashkimi i operatorėve ekonomikė nuk pėrmbush Kriterin e pėrgjithshėm tė kualifikimit , lidhur me pėrcaktimin nė Marrėveshjen noteriale , tė tė gjithė elementėve konkrete tė punėve qė do tė kryejė secili nga anėtarėt e kėtij bashkimi.
  Ne Akt- Marrėveshje noteriale nuk pėrcaktohet kryerja e punimeve pėr rikonstruksionin e kaptazhit tė burimit tė Izvorit, punime tė cilat janė kėkuar nga AK nė DT tė publikuara.
  • Bashkimi i Operatoreve Ekonomike nuk pėrmbush Kriterin e veēantė tė kualifikimit lidhur me Formularin e Ofertės (Preventivin).

  2. Operatorin ekonomik " EGLAND SHPK:
  • Ofertuesi nuk pėrmbush Kriterin e veēantė teknik tė kualifikimit, pika 8, Shtojca 11 e DT, lidhur me Ēertifikatėn e vlefshme pėr Sistemin e manaxhimit te mjedisit ISO 14001:2015.
  • Ofertuesi nuk pėrmbush Kriterin e veēantė teknik tė kualifikimit, pika 10, Shtojca 12 e DT, lidhur me pajisjen elektroarganello tė kėrkuar dhe makineritė.

  3. Operatorin ekonomik "ALEN -CO" SHPK :
  Nuk pėrmbush Kriteret e kualifikimit, tė pėrcaktuar nė Shtojcėn 11 tė DT , pėr arsye se nuk ka paraqitur asnjė dokument tė kėrkuar, por ka paraqitur vetėm njė Ekstrakt Historik tė Regjistrit Tregtar pėr tė dhėnat e subjektit, nga Qėndra Kombėtare e Biznesit, statusi aktiv.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.46 - Dt.19-11-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data