Open Procurement Albania

Permiresim i furnizimit me uje Lagja Baromet Nj. Adm Sukth, Bashkia Durres

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrės
Objekti i Tenderit Permiresim i furnizimit me uje Lagja Baromet Nj. Adm Sukth, Bashkia Durres
Nr. Reference REF-84871-09-06-2018
Vlera / Fondi Limit 9 066 748,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 07-09-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-09-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 17-09-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues Shendelli SHPK
Be-is SHPK
Al Asfalt SHPK
Kronon Konstruksion SHPK
Liqeni VII SHPK
Alen Co SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BE-IS SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 8 687 160,00
  Data e shpalljes sė fituesit 06-12-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 10424592
  Data e lidhjes sė kontratės 04-01-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 30 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marre pėrgjigje me vendimin K.P.P. nr.824/2018 date 05.12.2018.
  Skualifikohen Operatoret Ekonomik si me poshte:

  1. “Shendelli” shpk, eshte skualifikuar per arsye se nuk permbush:
  • Kapacitetin Teknik pika 5/a pasi;
  - Nuk ka paraqitur pajisje semafore te levizshem.
  • Kapacitetin teknik pika 6/pasi;
  - Autorizim i distributorit, katalogu i paraqitur nuk eshte per produktin sipas specifikimeve teknike te ketij objekti, perkatesisht jo per tuba HDPE RC.

  2. “Al Asfalt” shpk, eshte skualifikuar per arsye se nuk permbush:
  • Kapaciteti teknik pika 4.4/pasi;
  - Nuk ka paraqitur deshmi Trajnimi te leshuara nga subjekte te licensuara, per specialistet e kualifikuar.
  •Kapaciteti teknik pika 5/a pasi;
  - Nuk ka paraqitur makineri per ngjitje tubash PE.
  •Kapaciteti Teknik pika 6/a;
  -Autorizim i distributorit, katalogu paraqitur nga operatori ekonomiknuk eshte per produktin sipas specifikimeve teknike te ketij objekti, perkatesisht jo per tuba HDPE RC.

  3. “Kronos Konstruksion” shpk, eshte skualifikuar per arsye se nuk permbush:
  • Kapaciteti ekonomik dhe financiar pika 1,2/pasi:
  - Nuk ka paraqitur bilancet e viteve 2015, 2016 si dhe vertetim xhiro te tre viteve te fundit
  • Kapaciteti teknik pika1/pasi
  - Nuk ka paraqitur kontratete ngjashme
  • Kapaciteti teknik pika 1/pasi;
  - Nuk ka paraqitur certifikatat ISO
  • Kapaciteti teknik pika 4, 4.1, 4.2, 4.3/pasi;
  - Nuk ka paraqitur vertetim nga sigurimet shoqerore
  - Nuk ka paraqitur inxhinier hidroteknik
  - Nuk ka paraqitur ekspert mjedisi me QKL
  - Nuk ka paraqitur punonjes te pajisur me certifikate trajinimi per sigurine ne pune
  • Kapaciteti teknik pika4.4/pasi;
  - Nuk ka paraqitur deshmi trajnimi te leshuara nga subjekte te licensuara, per specialistet e kualifikuar
  • Kapaciteti teknik pika5/pasi;
  - Nuk ka paraqitur mjetet dhe pajisjet e kerkuara
  • Kapaciteti teknik pika 6/pasi;
  - Nuk ka paraqitur asnje dokukment per furnizues per tubat dhe rakorderite.

  4. “Liqeni VII” shpk, eshte skualifikuar per arsye se nuk permbush:
  • Kapacitetin teknik pika 4.4/pasi;
  - Nuk ka paraqitur deshmi trajnimi te leshuara nga subjekte te liensuara, per specialistet e kualifikuar
  • Kapaciteti teknik pika 5/pasi;
  - Nuk ka paraqitur pompe uji, tokmak dhe semafore, sipas sasise se kėrkuar.

  5. “Alen Co” shpk, eshte skualifikuar per arsye se nuk permbush:
  - Asnje nga kriteret e kerkuara ne DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.49 - Dt.11-12-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.02 - Dt.14-01-2019
  Apelime dhe Vendime tė KPP

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data