Open Procurement Albania

Sherbimi i Ruajtjes Fizike te Objekteve te Ujesjelles Kanalizime sha Pogradec

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Pogradec
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Pogradec
Objekti i Tenderit Sherbimi i Ruajtjes Fizike te Objekteve te Ujesjelles Kanalizime sha Pogradec
Nr. Reference REF-87656-09-27-2018
Vlera / Fondi Limit 8 749 662,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 28-09-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 22-10-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 22-10-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Arb Security Group SHPK
Nazeri 2000 SHPK
Security Korca SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Nazeri 2000 SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 8 747 780,00
  Data e shpalljes sė fituesit 21-11-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 10497335.46
  Data e lidhjes sė kontratės 22-11-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė datė 02.10.2018.
  Jane skualifikuar:

  1. Arb Security Group:
  • Referuar mareveshjes se bashkpunimit midis dy Operatoreve ekonomike "Iral dhe ARB Security", ku Operatori Iral mer persiper sherbimin ne zyrat Gurras dhe Sherbimin Konsumator Pogradec me nr rojesh 4.98 (5) , subjekti ka paraqitur 6 punonjes te certifikuar prej te cileve 2punonjes jane me certifikata brenda afatit 4 vjecar te vlefshmerise se certifikates sipas udhezimit nr 130 date 05.03.2018 i Ministrit te Brendshem dhe nga vertetimi i Drejtorise Vendore te Policise rezulton se nuk eshte bere kerkesa per riceritifikim te punonjesve.
  • Oferta e paraqitur rezulton me gabime aritmetike.

  2. Security Korca :
  •Tek certifikatat per punonjesit e sherbimit ne fushen e veprimtarise per ruajtjen dhe sigurimin e punonjesve ku te pakten duhen 15 punonjes te certifikuar, subjekti ka paraqitur 28 punonjes me vertetim nga Drejtoria Vendore e Policise Korce prej te cileve 22 punonjes jane me certifikate nga te cilet 5 pese punonjes jane brenda afatit 4 vjecar te vlefshmerise se certifikates sipas udhezimit nr 130 date 05.03.2018 i Ministrit te Brendshem.
  •Per sa i perket paraqitjes se bilanceve te tre viteve te fundit (2015-2016-2017) jane bilancet per vitet 2015 dhe 2016 ndersa per vitin 2017 eshte paraqitur bilanci vetem per periudhen nga 01.09.2017-31.12.2017.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.47 - Dt.26-11-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.48 - Dt.03-12-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data